Kolekce překypující sebevědomím

/ Monika Kolářová

Lodičky, sandálky, roztomilá psaníčka i jemné šátky, jejichž poznávacím znamením jsou především prvky odvázané divoké přírody, společně vytvářejí zajímavou kolekci Jimmy Choo pro období jaro/léto 2014.

Je to právě exotická příroda, jež inspirovala kreativní ředitelku Sandru Choi k vytvoření kolekce, do které bezpochyby promítla své nadání a vysoké estetické cítění. Na pomoc si přivzala ochranné prvky přírody, jakými jsou například ulity, různé maskování květinami a listím či samozbarvení živočichů, natolik typické pro mnoho organismů při očekávaném nebezpečí.

Ochranné prvky plazů, brouků, motýlů a tropických rostlin jsou tak přeneseny do městského prostředí a na citlivou ženu, které jednotlivé kousky mohou posloužit jako brnění před nepříznivými vnějšími podmínkami a prvek rapidně zvyšující sebevědomí.

Kolekce, jež se v obchodech objeví na konci ledna příštího roku, hraje výraznými barvami, jakými jsou medově zlatá, blankytně modrá i neonově oranžová. Za pozornost s jistotou stojí duhová psaníčka s motivem hadí kůže či lodičky inspirované listím, zdobeným miniaturními barevnými kamínky.

Foto: Archiv firmy