Kosmetické trendy, kterým byste letos měly dát sbohem

/ Redakce

Trendy se mění nejen v módě, ale i kosmetice. Možná si to ani neuvědomujeme, ale kosmetické značky a svět kolem nás nám trendy neustále podsunuje. Není proto těžké jim neodolat. Jenže, nic není na pořád. A to platí i tady. Se kterými beauty trendy byste se měly nadobro rozloučit?

Contouring

Není snad nikoho, kdo by tento kosmetický trend nepostřehl a nepodlehl mu. Alespoň trochu. Kim Kardashian moc dobře věděla, že na tenhle optický trik uslyší celý svět. Aby taky ne. Kdo by si nepřál během pár sekund vykouzlit lícní kosti, ubrat druhou bradu, nebo zúžit nos. Bohužel countouringová mánie začala být spíš na škodu.

Internet zaplavilo nespočet beauty videí, ve kterých jste mohli vidět tento trend v akci. Popravdě, většina z nich byla spíše hrozivá. Z počátku krásná slečna se pod několika vrstvami make-upu, korektorů, highlighterů a konturovacích pudrů proměnila úplně v někoho jiného. Díky bohu, tento kosmetický trend je definitivně u konce! Samozřejmě to neznamená doživotní zákaz bronzeru. Klidně ho v klidu dál používejte ale ne tak násilně, jak bylo doposud ve zvyku. Pár tahů štětcem bude naprosto stačit.

a765d9ed5f865d79cc43ea74bd652855

Dokonalé obočí

V minulém roce panovala posedlost za dokonalým obočím. Bohužel, tato mánie se stejně jako contouring trochu zvrhla. Místo přirozeného obočí jsme mohli potkávat na chlup stejné obočí. Dokonale vykreslený tvar o několik odstínů tmavší a o několik centimetrů širší. Ano, stále platí, že obočí je nejdůležitějším bodem našeho obličeje a je potřeba mu věnovat pozornost. Co ale neplatí je „trend dokonalého obočí“. Nosí se přirozené, lehce vyčesané obočí. Nikoliv umělá a nesedící šablona.

3b441d28d89c6eb02bac509531206284

Highlighter

Nejrodávanější produkt loňského roku? Jednoznačně rozjasňovač! Velké množství rozjasňovače. Strobing šel ruku v ruce s contouringem. Letos bychom ale měly dát obou dvoum sbohem. Místo pudrových nánosů rozjasňovače se zaměřte na důkladnou hydrataci pleti. Není nic lepšího, než když pleť sama září zdravým. Pudrové rozjasňovače vyměňte za tekuté. Ty na vaší tváři budou působit daleko přirozeněji.

50a2fad4b695f82a3a724ca50d3882e1

Foto: Pinterest.com