Korres: Od homeopatie k přírodní kosmetice

Řecká značka Korres je na českém trhu již několik let a jistě se dostala do povědomí mnoha z vás. Víte ale, že tato ryze přírodní kosmetika byla vybudována na homeopatických základech?

V Iconiq máme rádi značky s příběhem a zajímavou historií a tou Korres bezesporu je. Vznikla původně v nejstarší řecké homeopatické lékárně – Tzivanidis Pharmacy, ve které její zakladatel Yiorgos Korres pracoval během svých studií farmacie.

_MG_8254

Na základě bohatých zkušeností a znalostech homeopatie a s vírou v čistě přírodní suroviny se Yiorgos rozhodl založit Korres Natural Products. Dal si za cíl vyrábět bezpečné, účinné, trendové a všem dostupné přírodní produkty. V dnešní době jich má Korres v portfoliu více než 500. Najdete zde produkty pro péči o pleť, tělo, vlasy, na své si přijdou i muži. Korres také nabízí i přípravky na opalování, dekorativní kosmetiku a také potravinové doplňky. Všechny výrobky obsahují rostlinné a přírodní složky a využívají se čtyři skupiny přírodních ingrediencí řeckého původu:

Byliny známé a hojně využívané pro své léčebné účinky (aloe vera, třezalka, pupalka dvouletá atp.)

Tradiční řecké byliny – Mastiha a tymián, organický červený šafrán

Potraviny používané v Korres kosmetice – řecký jogurt, tymiánový med

Vysoce účinné přírodní látky jako např. DNA vodního melounu

Korres_Santorini_Body_Milk_(forograf)

Velmi důležitým a sympatickým pravidlem je, že v Korres výrobcích nenajdete minerální oleje, silikony, parabeny ani propylen glykol. Na každém obalu najdete také podrobná fakta o složení a vy tak rychle zjistíte, zda daný produkt neosahuje látku, která vám může přivodit alergickou reakci.

P4073274

Řekové Korres milují a výrobky této značky najdete v téměř každé lékárně. I ve světě má své obdivovatele, obchody jsou v téměř celé Evropě, USA a velké popularitě se Korres těší i v Tokyu. V České Republice najdete nejširší výběr v kamenné prodejně v Praze v Pasáži Myslbek, oblíbené výrobky mají také ve všech prodejnách Profimed a samozřejmě na oficiálním e-shopu. Já jsem vyzkoušela Výživný krém pro velmi suché ruce s bambuckým máslem /jehož recenci jsem zařadila do rubriky Iconiq test v blízké době/a hned po prvním použití na něho nedám dopustit.

Korres-Hand-Cream-Shea-Butter1

Korres je zkrátka sympatická značka ve všech ohledech a pokud jste ji ještě nevyzkoušeli, rozhodně neztrácejte čas.

Foto: Archiv značky