Kosmetické tipy na léto

/ Redakce

Je tu červenec a s ním spojené prázdniny, které jsou časem volna a lenošení. Naše pleť však volno nemá a díky vysokým teplotám i slunci ji nastává náročný čas.

Letní vysoké teploty, vlhkost i slunce dávají naší pleti i vlasům pěkně zabrat. Teď v létě platí víc než kdy jindy, že prevence a důsledná péče o naše tělo, tvář i vlasy se vyplatí.

vizual_Kerastase

 

Chraňte své vlasy před sluncem  

Vlasy jsou v létě namáhané vlivem přechodu ze slané vody do sladké, prudké slunce je pak vysušuje a potřebují větší ochranu. Bez správné ochrany UV ztrácejí vlasy hydrataci, lesk a jsou velmi oslabené. A tak stejně, jako se v létě staráte o svoji pleť, postarejte se i o vlasy. Vlasové značky jsou již na léto připraveny a tak je výběr poměrně bohatý. Skvělé zkušenosti máme v redakci s řadou Kérastase Soleil, která poskytuje kompletní ochranu při pobytu na slunci i po něm. V celé řadě najdete 4 různé přípravky – ochranný sprej, šamponovou lázeň, uhlazující mléko a masku na vlasy.

trinomio-2-slide

Vysoký faktor a spokojená pokožka 

Dnešní slunce je velmi silné a používat krémy s ochranným faktorem se doporučuje i ve městě. Pokud si chcete užít dovolenou u moře a nezabývat se spálenou pokožkou, používejte od začátku krémy a oleje s vysokým SPF faktorem. Opálení vám sice bude přibývat postupně a pomaleji, vydrží však o to déle a vaše kůže vám poděkuje.

Pokud si krém na opalování jdete teprve pořídit, zkuste se zaměřit na úplné novinky. Kosmetické značky si dávají záležet právě na nich, na výběr máte nejen krémy, praktické jsou i tělová mléka, suché oleje nebo čiré nemastné emulze. Jednou z nich je Korres Sun Care Clear Emulsion se sezamovým olejem a kokosem. Obsahuje BIO karotkový olej, který napomáhá k docílení intenzivnějšího opálení. Velké doporučení má pak Photoderm Bronz od Biodermy, suchý olej, který můžete použít nejen na tělo, ale i na obličej a pokožku hlavy.

0600072_135_1

V létě prostě platí – Čím dříve tím lépe a čím více tím lépe také. Pořiďte si také cestovní balení jednotlivých řad produktů. Praktická vychytávka, která se vyplatí a ušetří místo v kufru.

Foto: Archiv značek