Kouzelný účes ke štědrovečernímu stolu

/ Redakce

Zítra nastane dlouho očekávaný Štědrý den a pokud máte již vybraný vhodný outfit, nalakované nehty a promyšlený make-up, nezbývá nám nic jiného než vymyslet ten správný účes.

Účes, který si vytvoříte ze svých kadeří na Štědrý den by měl splňovat určité vlastnosti. Nesmí být příliš složitý, abyste jej mohla kdykoli upravit. Ale neměl by být ani příliš fádní, aby si i vaše vlasy mohly vychutnat sváteční atmosféru.

Umyjte je tedy den předem nebo brzy zrána, ať se vám s nimi pak lépe pracuje. Vyznavačky rozpuštěných vlasů mohou kadeře stáhnout do ledabylého drdolu, který po odpoledním rozpuštění zajistí vlnité pramínky i bez pomocí kulmy.

1ae588443b79a2138d8fd776fd43fe5f

Vlasy můžete tedy buď nakulmovat nebo narovnat žehličkou, mladší ročníky si mohou nechat přes dnešní noc spletené copánky pro vytvoření objemu. Na Štědrý den radíme vyvarovat se stažených vlasů do vysokých ohonů či drdolů, jelikož by vás k večeru už mohla začít bolet hlava.

Ideální zlatou střední cestou tak zůstávají nízko posazené drdoly nebo vlasy zapletené do různých druhů copů – zkoušejte klasický, francouzský nebo holandský a rybí, fantazii se meze nekladou.

3702914765b6e645aa3164328d2abc45

Celý účes můžete doplnit zajímavými čelenkami, červenými mašlemi nebo jej zpevnit pomocí třpytivého laku na vlasy, který seženete v každé drogerii. Odvážnější si mohou do vlasů vyrobit ozdoby z přírodním materiálů, k vlasovým sponkám či gumičkách přidat barevné stuhy i nápadné vánoční hvězdy.

Foto: Pinterest