-->

Které olympioniky oblékne legendární Christian Louboutin?

/ Cristina Pasquini

Olympijské hry v Riu jsou už za dveřmi a my se samozřejmě nemůžeme dočkat famózní promenády, která představuje sportovce oblečené v národních uniformách navržených ve spolupráci s nejznámějšími světovými designéry, kteří této světové události přispěli svým nezaměnitelným stylem a kreativitou.

Francie, Velká Británie, ale i USA se se svými kolekcemi už světu pochlubili. Ovšem nebudete věřit, kterou zemi letos poctil svou genialitou francouzský designér Christian Louboutin! Tou šťastnou vyvolenou se stala nově liberalizovaná Kuba!

christian-louboutin-designs-for-cuba-athletes-2016-rio-olympics-1

Kubánský tým přišel s novinkou minulý čtvrtek. Oznámení, že jejich formální uniformu navrhne designér jakým je Louboutin ve spolupráci s Henrym Taiem (francouzský bývalý profesionální házenkář, který založil online shop SportHenri.com), všechny naprosto šokovala!

MTQwMjYwOTUxODAxNzk5OTEy

Na míru šité uniformy mají zřejmý kubánský twist.  Saka s viditelnou nášivkou vlajky, rovné padnoucí kalhoty a barevné kožené sandály, slip-ony a tenisky s pěticípou hvězdou na viditelném místě. Všechny stvořeny na tělo atletů v pařížském ateliéru designéra.

MTQwMjYwOTUxODAxNzk5OTEz

“Chtěli jsme obléct kubánské atlety v ryze kubánském stylu,” řekl Louboutin v jednom z rozhovorů pro WWD, proč vybral právě tento specifický styl. “Navrhli jsme toto slavnostní oblečení pro tu chvíli, kdy se z vrcholových atletů stávají opět běžní lidé, kteří jsou ovšem pod září reflektorů a vychutnávají si luxus popularity,” dodal.

Zdroj: WWD