Kteří 3 módní fotografové jsou ti nej?

/ Redakce

Móda a fotografie – to je dvojice, která by se bez sebe neobešla. Fashion průmyslem prošlo již několik fotografů, kteří nafotili nespočet módních kampaní. A bez kterých by se svět neobešel? Vybrali jsme pro vás 3 nejlepší módní fotografy, od kterých byste si přáli mít doma aslepoň jeden snímek.

Mario Testino

Kariéra Maria Testina se rozjela v roce 1995, kdy nafotil přelomovou kampaň pro Gucci. Poté následovala kampaň pro Versace s Madonnou. Od této chvíle se mu nabídky na na focení titulek prestižních magazínů jen hrnuly. Nafotil módní kampaně pro Gucci, Burberry, Esteé Lauder, Michael Kors nebo Chanel. Je také dvorním fotografem britské královské rodiny. Fotografii princezny Diany vydražil za 100 000 dollarů a věnoval je na charitu, na které se už dlouhodobě podílí. Mezi jeho nejlepší fotografie patří beze sporu snímky Kate Moss a Cary Delvigne.

Kate-Moss-by-MarioTestino

Cara by Mario-0Jeurgen Teller

Tento fashion fotograf je známý především pro své kontroverzní a syrové fotografie. Má za sebou několik spoluprací s magazíny Vogue, Another Magazine, i-D nebo W magazine. Tellerovy spolupráce zahrnovaly také focení pro Helmuta Langa, Yves Saint Laurent nebo Vivienne Westwood. Do jeho nejnovější tvorby patří kampaň SS16 pro Celiné nebo  kontroverzní fotografie Kim Kardashian.

tumblr_nbwuw0STms1qcnupho1_1280

 

CELINE-SUMMER-16_Ad-Campaign-1

Patrick Demachelier

Francouzská legenda módní fotografie. Jako ikona byl zmiňován i ve filmu Ďábel nosí Pradu. Spolupracoval skoro se všemi módními magazíny a od roku 1992 pracuje jako hlavní fotograf pro Harper`s Bazaar. Demachelier fotil i kampaně pro velké módní domy jako Dior, Louis Vutitton, Chanel, Giorgio Armani. Nafotil také poslední kampaň Rafa Simonse pro Dior SS16, která vyvolala velký rozruch tím, že ji obsadila teprve čtrnáctiletá modelka Sofie Mechetner.


037-patrick-demarchelier-theredlist

dior-spring-summer-2016-campaign-by-patrick-demarchelier-1