Kurator: Jako vítěz CGD se probouzí do květinového jara

/ Redakce

Po krátkém zimním spánku se Kurator opět otevírá, a to s plnou náručí květin a navíc s titulem CGD v kategorii Obchod roku.

Od včerejšího dne do 28. března probíhá první letošní pop-up českých designérů. Prostor zaplaví voňavá krása z Květinového lahůdkářství. První část pop-upu nabídne autorské šperky z dílny 4 českých šperkařů.

1620701_624250210973722_373054426_n

Oldřich Sládek tvoří unikátní šperky technikou galvanoplastiky, kdy jednotlivé kusy nechává volně růst pod elektrickými výboji. Vznikají tak velmi zajímavé kusy, které mohou připomínat rašící úponky rostlin.

Mladá šperkařka Lucie Zemanová představuje způsobem své práce protipól Oldřicha Sládka. Její šperky vznikají cílenou, kontrolovanou a přesnou technikou řezání, a i přes to, že jsou vizuálně popisné, oscilují na příjemné hraně mezi abstraktní tvarovou čistotou a dramatickou komplikovaností.

Designérka Eva Růžičková se zaměřuje na experimentování s přírodními materiály a technologiemi. Její šperky nabízejí rozmanitost tvarů i materiálů s precizním důrazem na detail.

Šperkařskou tvorbu uzavírá Hanuš Lamr, jehož práce představuje dokonalý svět rostlin, které autor odlévá do kovů a následně lehce dotváří do podob delikátních, křehkých šperků.

Kurator dále představí výběr doplňků z kolekce Naturity mladé studentky VŠUP Michaely Čapkové. Učarovaly nám boty, jejichž pryskyřicové podrážky skrývají tajemný pohled do krajiny, či kožené kabelky s neobvyklými dřevěnými uchy.

_MG_8884

Designér Tadeáš Podracký je bezesporu jednou z největších nadějí a hvězdou mladého českého produktového designu. V roce 2014 nadchla odbornou i laickou veřejnost jeho kolekce skleněných dóz „Pineapples“, za níž obdržel Cenu šéfredaktorů na přehlídce Designblok 2014 a získal nominaci na Cenu Czech Grand Design 2014. Po úspěšné prezentaci kolekce na prestižním veletrhu Ambiente ve Frankfurtu je pro nás obrovskou ctí a radostí možnost představit výběr z této kolekce právě v Kuratoru.

12. pop-up proběhne od 16. 3. do 28. 3. 2015
Po – Pá: 11.00 – 19.00
So: 12 – 16.00
Na adrese Karoliny Světlé 17, Praha 1.

Foto: Archiv firem