Kvalitní spánek? Dejte si do ložnice těchto 5 rostlin!

/ Redakce

Máte časté problémy se spaním ? V noci se neustále převalujete a probouzíte? Potřebovali byste se uklidnit a padnout do hlubokého spánku? Dejte si do ložnice rostliny. Ano, právě ty mají dokonale sklidňující a relaxační účinky tolik prospěšné pro klidný spánek. Navíc čistí vzduch a tvoří tak ideální podmínky pro život. Dejte si do ložnice těchto 5 rostlin a uvidíte, jak skvěle se vám bude spát!

Aloe vera

Jedna z nejlepších rostlin na čištění vzduchu. Navíc je absolutně nenáročná, takže ji nemusíte denně zalévat. Má i další benefity, jako například gel z listů, který dokáže zklidnit spáleniny, odděrky, bodnutí hmyzem a je také výborný na pleť. Prostě tahle rostlinka je nutnost v každé domácnosti!

feng-shui-plants-for-harmony-and-positive-energy-in-the-living-room-32-180

 

Břečťan

Možná ne tolik typická pokojová rostlina, ale za to s ohromující účinky na naše zdraví! Díky svým schopnostem totiž dokáže léčit astma a alergie.

goinggreen1

Levandule

Kdo by neměl rád vůni levandule? Je také pravděpodobně nejznámější ze všech rostlin, pokud jde o navození spánku a snížení hladiny úzkosti. Výzkumy tvrdí, že díky levandulové vůní je prokázáno zpomalení srdeční frekvence, nižší krevní tlak a hladina stresu.

652x450_162723-plante-de-apartament-1

Jasmín

Tato exotická rostlina má jemný, uklidňující účinek na tělo a mysl. Ukázalo se, že snižuje hladinu úzkosti, což vede k vyšší kvalitě spánku.

jasmine-plant

Bambusová palma

Funguje prakticky stejně, jako malá čistička vzduchu. Nejenže budete mít doma po celý den krásně svěží vzduch, ale konečně se vám bude skvěle spát!

bamboopalm