Květinové, dřevité či citrusové? Vyzkoušejte organické niche parfémy

/ Lenka Komrsková

Podlehli jste bio péči? Pak je na čase vyzkoušet i organické niche parfémy. Preferujete sladké vůně květin, svěží citrusy nebo smyslné dřevité tóny? Vybrali jsme vůni pro každého.

Citrusová vůně: Citronnier

Osvěžující citrusy zavoní už z názvu vůně Citronnier, díky níž se náhle ocitnete v sicilské zahradě plné citrusových plodů. Odlehčenou letní atmosféru zajistí italský citron, bergamot a mandarinka, poté nastoupí pikantnější petitgrain a v závěru se ozve smyslná bazalka. 30 ml vychází na 1 399 Kč.

 

Svěží vůně: Shibui

Milovníci svěžesti podlehnou vůni Shibui. Unisex aroma v sobě skrývá citrusové tóny, které jsou přirozeně zjemněny aromatickou zelení, jež vám připomene, co jste cítili při popíjení zeleného čaje. Japonský čajový obřad inspiroval lehkost vůně. 30 ml vás vyjde na 1 199 Kč.

Ovocná vůně: Yuzu

Oblíbená vůně japonského císařství nese název Yuzu. Čerstvé ovoce zavoní díky pomerančovým květům a aroma zralého ovoce Yuzu. Rozeznáte i mandarinkové tóny zelených listů, jasmín a modrý lotos. Vše společně vytváří ovocnou explozi. Za 15 ml dáte 1 499 Kč.

Květinová vůně: Soflora

Toužíte-li po čistě ženské vůni, pak je tu květinová Soflora. Nejprve se ozve svěžest mandarinky a hořkého pomeranče, poté už se jen můžete oddat jasmínu, magnolii a mimose. V oslavné květinové vůni nechybí ani frézie či semena ambrette. 30 ml čistých květin stojí 1 599 Kč.

Orientální vůně: China White

China White kombinuje růži s bílým čajem ve vůni stejně vzácné, jako je čínský porcelán. Jako první ucítíte bílou čínskou růži a pivoňku. Následovat bude čaj Lapsang Souchong a orientální nádech přinese skořice a cedrové a santalové dřevo. 30 ml vychází na 1 599 Kč.

 

 

Dřevitá vůně: Tane

Kdo preferuje tajemnou dřevitost, přijde si na své s vůní Tane, jež dostala svůj název po historické provincii na jihu Japonska, kde najdete ostrovy Tanegashima a Yakushima. Právě odtamtud pochází smyslné aroma s balsamicem a pikantními dřevitými tóny. 30 ml unisex vůně stojí 1 199 Kč.