Lauren Weisberger – ze sekretářky světovou spisovatelkou

/ Redakce

Film Ďábel nosí Prada zná snad každá milovnice módy a módních magazínů. Všichni víme, o kom tento film je. O kdo neví, tomu napovíme, že se jedná o časopis Vogue a jeho šéfredaktorku Anne Wintour, kterou i sám John Galliano nazval monstrem. Stejně tak jí ukazuje i film a Meryl Streep, která hraje šéfredaktorku, byla za svou roli dokonce nominována na prestižní filmové ocenění Oscar. Kdo ale stojí za námětem k tomuto filmu a kdo napsal knihu se stejným názvem? To už ví málokdo.

Touto, nyní již světoznámou spisovatelkou, je Lauren Weisberger. Lauren se narodila v roce 1977 v Scrantonu v Pennsylvanii učitelce a úředníkovi. Její rodina je striktně židovská. Její rodiče se v jejích 11 letech rozvedli a ona se společně s matkou a s mladší sestrou přestěhovali do Allentownu. V roce 1995 dokončila střední školu a šla studovat vysokou školu do New Yorku, kde započala i její kariéra. Dříve než se stala asistentkou šéfredaktorky Vogue, cestovala ja turistka napříč Evropou, Israelem, Egyptem, Jordánskem, Thajskem, Indií, Nepálem a Hong Kongem.

Poté se vrátila zpět na Manhattan a přijala práci asistentky v magazínu Vogue. Ve Vogue vydržela pouhých 10 měsíců, které se však následně staly jejími osudnými. Po skončení ve Vogue přijala nabídku šéfredaktora časopisu Departures Magazine, Richarda Story, aby se stala jeho asistentkou. To vše se stalo na popud šéfující editorky Vogue, Laurie Jones, která o Lauren řekla, že je to skvělá žena. Kariéru Lauren jako spisovatelky odstartoval právě Richard Story, kterému se svěřila, že by ráda začala navštěvovat lekce psaní a on ji doporučil svému příteli Charlesu Salzbergovi, který ji ke psaní nakonec dovedl.

Od první chvíle si byla jista, že chce psát právě o své zkušenosti v časopise Vogue a předsevzala si, že každý dva týdne napíše 15 stránek. Přesně tak se i stalo a po dokončení knihy byla první várka knih do dvou týdnu vyprodána. Tomu se říká žít svůj americký sen. I když pro mnohé je Anne Wintour monstrem, v případě Lauren to bylo setkání, které z chudé dívky, udělalo světově uznávanou spisovatelku, bohatou a úspěšnou ženu, která i nadále žije společně se svým manželem v New Yorku.

Nezůstalo jen u knihy Ďábel nosí Prada, kterou vydala v roce 2003. V roce 2005 vydala další svou knihu Everyone Worth Knowing, která pojednává o světě Public Relations v New Yorku,  která však již nebyla tak úspěšná jako ta první. V roce 2008 vyšla její třetí kniha Chasing Harry Winston, která vypráví příběh tří kamarádek žijících opět v New Yorku, které straší jejich jejich neúprosně se blížící třicítka, a které touží se vdát a obdržet zásnubní prsten Harryho Winstona. Tato kniha ji opět vrátila na výslunní. Dokonce filmové studio Universal Picture koupilo práva na tuto knihu pro její filmové zpracování. Jejím posledním publikovaným dílem je kniha Last Night at Chateau Marmot, která vyšla v srpnu 2010 a stala se obratem bestsellerem. Je tedy jasné, že Lauren má stále o čem psát a že se určitě brzy můžeme těšit na něco nového.

Foto: laurenweisberger.com

0 Comments

Leave a Comment