Lenny Trčková: Svůj život pozoruji a prožívám naplno

/ Redakce

Lenny Trčková je česká moderátorka, scénáristka a dramaturgyně žijící v Praze. Do povědomí se širší veřejnosti dostala jako moderátorka na hudební televizi Óčko, v poslední době moderovala především Dobré ráno na ČT i hudební pořad Tečka páteční noci na ČT Art a znát ji můžete také jako moderátorku společenských i sportovních akcí, módních přehlídek či udělování hudebních i jiných cen.

Sympatická blondýnka natočila také reklamní spoty pro Poděbradku, GE Money bank a několik let byla hlasem automobilky Kia a svůj hlas propůjčila i do různých reklamních spotů. Momentálně je její život plný změn a i o nich a o módě jsme si pro Iconiq povídaly.

Jak se máte Lenny?

Zdánlivě jednoduchá otázka, ve které se toho ukrývá tolik, že je vlastně složité na ni odpovědět. Ale kdybych to měla vystihnout jedním slovem, řekla bych, že svobodně.

V posledních měsících přišlo mnoho změn – odchod z Dobrého rána na ČT, taky zrušení late night show “Tečka páteční noci”, kterou jsem moderovala téměř dva roky. Na straně druhé přišla zmiňovaná svoboda a zároveň nové příležitosti. Věřím na rovnováhu a tu právě teď prožívám. Snad poprvé ve svém životě jsem si skutečně dovolila, abych vše nechala plynout tak, jak se mi právě líbí a prožívám zajímavý stav vnitřní svobody bez zbytečných plánů a nutnosti něco dělat. Jen svůj život pozoruji a prožívám naplno. Zbývá jen čirá radost a chuť něco tvořit. A to mi vyhovuje.

Máte skvělý účes a celkově vám to moc sluší, máte nějaký stálý tým, který se stará o vaši image?

Mluvila jsem o mnoha změnách v mém životě. K nim patří i nové spolupráce – tým, který se o mne stará. Dostala jsem přiležitost spolupracovat s novým kosmetickým salonem Body & Beaty a úžasnou Jitkou Helcl, která má skutečně zázračné ruce. Podporuji tak i značku DU cosmetics, která mi zaručuje hedvábnou pleť, bez které se zrovna v mé profesi těžko obejdete. A s novým rokem se přidal i nový kadeřnický salon, který se stará o mé vlasy – Jean Louis David. Pro mne je to jednoznačně francouzský šarm s francouzskými kadeřníky. Ze spolupráce jsem naprosto nadšená, protože se v nich vzácně propojila lidskost, přátelství a zároveň kvalita, na kterou si potrpím.

Lenny Trčková

Lenny Trčková

Co nového vás v nejbližší době čeká?

V nejbližší době budu psát scénáře pro jeden televizní cyklus, který budu moderovat a celý ho teď skládám dohromady, takže se tím budu pár měsíců bavit. Čeká mne tedy pendlování po naší vlasti a natáčení v terénu. To bude příjemná změna po sezení ve studiu. K tomu si občas ráda odskočím ke koučinku, kterému se věnuji a potkat mě můžete i na některých veřejných eventech, na které se vždycky těším. Baví mě kontakt s lidmi naživo.

Vím, že máte velmi kladný vztah k módě, co nejraději nosíte?

Vztah k módě mám velmi pozitivní, ale zároveň ctím jednoduchost a detaily. Ráda volím sportovně-elegantní styl. Řekla bych, že nejvíc mi vyhovuje “Tomboy style”. Trochu za kluka, ale bez ztráty ženskosti. Někdy si ale ráda oblékám i krásné elegantní šaty, které využívám nejčastěji na moderování. Je to pro mne zábava a převléknutí se do jiné role. Být módní chameleonem se mi líbí.

10931432_10153486836178238_4807832460537900405_n

Máte nějakého oblíbeného českého návrháře?

Často nosím šaty od Zuzany Kubíčkové, protože mají styl a jsou chic. Není to žádná nuda, umí provokovat a to mi vyhovuje. Leeda je zase inspirativní a velmi variabilní. Nekupujete si tedy jedny šaty, ale rovnou “5 v 1”. A pokud mám chuť na naprostý úlet, tak jednoznačně La Formela.

Také vím, že odjíždíte na cesty, kam se chystáte?

Nejsem chlubící typ. Ráda si své cesty nechávám pro sebe a mluvím o nich maximálně až poté, co je absolvuji. Ale cestování miluji. Je to jedna z mých největších vášní, takže kdykoliv mám příležitost, mizím za zážitky.

Mluvila jste o koučinku, kterému se věnujete, prozradíte nám něco bližšího?

Koučink je báječná metoda sebepoznávání. Když má někdo potíže s tím, že se sám v sobě nevyzná nebo potřebuje rozšířit vnímání své aktuální cesty – pracovní nebo soukromé, pokud si neví rady při začátku podnikání, to všechno se dá při koučinku řešit. S lidmi tedy řeším situace, ve kterých si potřebují udělat jistý nadhled. Nejvíc se to týká osobních vztahů, práce nebo nových projektů, ve kterých se cítí uvíznutí na jednom místě. Já jako kouč neradím, ale kladu ty správné otázky, na které si klient sám odpovídá. Většinou dochází k uvědomění a tzv. „aha efektu“. A taková činnost mne naplňuje.

Přečetla jsem si o vás, že jste cvičitelkou pilates, kde mají možnost se s vámi potencionální zájemkyne setkat?

V současné době nikde. Pilates teď cvičím jen pro sebe a pro radost. Dříve jsem předcvičovala. Ale mám to jako záložní plán, kdybych někde potřebovala pracovat a vydělat si nějaké peníze. Jeden nikdy neví. Třeba pojedu na cestu kolem světa a na další a další letenky si budu vydělávat v aktuální destinaci právě pomocí pilates.

Lenny Trčková

Lenny Trčková

Moc děkuji za rozhovor a přeji vám krásné jarní kreativní období.

Foto: Archiv Lenny Trčkové