Letní Olympijské hry se blíží. Kdo oblékne sportovce Velké Británie?

/ Redakce

Na značky připravit, pozor,START! K Olympijským hrám v tropickém Riu de Janeiro už zbývají jen 3 měsíce, což znamená, že se pomalu, ale jistě dokončují limitované kolekce sportovního oblečení, které si nesmíte nechat ujít. Stella McCartney jako správná britská patriotka již odhalila svou kolekci ve spolupráci se značkou Adidas, kterou obleče víc jak 600 britských sportovců.

Dresů týmu Velké Británie se ujala designérka McCartney nečekaně s velkou dávkou kreativity. Jako hlavní dekor zvolila erb, který představuje symbol čtyř národů Velké Británie, které jsou silně patriotické. Zvětšený, zmenšený, oříznutý, nebo ve verzi color block, nový motiv je používán na téměř stovce různých sportovních kousků určených na nejrůznější události pro nejrůznější účely. Jako kontrast k romatickému vzoru erbu zvolila designérka jednoduché, neokázalé písmo, které erb skvěle doplňuje. 02-stella-mccartney-olympic

V jednom z rozhovorů pro WWD návrhářka řekla: “Cílem spolupráce na dresech pro Olympiády v Riu 2016 bylo především změnit náhled na design a efektivitu sportovního oblečení. Chtěli jsme, aby se sportovci cítili i vypadali jako vítězové na hřišti i mimo něj.”01-stella-mccartney-olympicPrioritou číslo jedna pro návrháře užitkového sportovního oblečení je to, aby bylo funkčí a samozřejmě, aby dokázalo maximalizovat sportovní výkon atletů. Ale na druhou stranu vypadat u sportování dobře, je také velmi důlžité. Je teoreticky doloženo, že sportovci, kteří se ve svých národních dresech cítili dobře a atraktivně, dokázali podat lepší výkony!

Team GB and Paralympics GB on track for success in style at Rio 2016 with new kit by Adidas and Stella McCartney, at Seymour Leisure Centre, London.Ale pozor, v módním souboji Olympijských dresů je konkurence opravdu silná. Svoji kolekci za tým Itálie má v režii Giorgio Armani, Americká kolekce ponese štítek Ralph Lauren a fast-fashion řetězec H&M hrdě zastoupí barvy Švédska. Ale který z nich vyhraje neoficiální zlato za nejlepší design? To se teprve uvidí!

Zdroj: WWD