LFW Burberry, Erdem, Kane

/ Redakce

S koncem londýnské etapy módního týdne přišla také nejznámější a proslulá módní jména “ all made in Britain“ od legendární značky Burberry, přes Christophera Kane po gotikou inspirovanou značkou Erdem.

Burberry

Snad nejočekávanější přehlídka Londýnského módního týdne přinesla opět nečekanou a nádhernou podívanou. Tentokrát ve velkém stylu inspirovaném vojenskými uniformami, retro stylem a uměleckou hudbou Bloomsbury Group, které kreativní ředitel, Christopher Bailey, miluje nadevše. Glam rock s holínkami, takto popsal ve třech slovech designér podzimní kolekci Burberry. Baily si neodepřel v tvorbě materiály jako lamé, lurex, python kůži, ale i kovová vlákna, jejichž efekt a finální look zdárně připomínal leskl a siluetu brouků. Co je z kolekce zřejmé je, že letos milovnice (a věrné klientky Burberry) příští podzim/ zimu 2016 zajisté díky široké škále kabátků a trenčkotů nebudou mrznout. Pod kabátek nešlo jinak než kombinovat dokonalé šaty ke kolenům z brokátu, nebo široké „pracovní“ kalhoty kombinované s jemnými halenkami a košilemi. Oceňujeme také jednoduchost a krásu makeupu a účesů, kterými se nejspíš designér chtěl přiblížit každodenní rutině v uspěchaném životě moderní ženy.Unknown-2

Erdem

O Erdemu Moralioglu bychom měli začít uvažovat jako o příštím „mágovi“ filmového kostymérství. Jeho nejnovější kolekce s jeho gotickou náladou a temnými barvami by mohla s největší pravděpodobností aspirovat na kostýmy do filmu „Sunset Boulevard“. Musíme uznat, že výšivky a materiály, které designér letos vybral, byly vzhledem k náročnějším a propracovanějším střihům zcela na místě. Nicméně, jako mnoho designérů, kteří se nechali inspirovat gotikou a jeho prvky, si jen málokterý model dokážeme reálně představit, že jej někdo bude nosit na ulici.

Unknown

Christopher Kane

Kane byl vždy tvůrčí a originální a i v Londýně to opět potvrdil. Módní molo zaplnily barvy podzimních teplých tónů, fantazijních potisků (u kterých Kane vycházel z fotografií květin, které přenesl na látku) a neobvyklých střihů, které jemně a důvtipně srážely eleganci jednotlivých modelů. Vzdušné šaty doplňovaly objemné oversize svetry a kabáty, které designér kombinoval pokaždé s uvázaným šátkem na hlavě alá „Grey Gardens“. Nečekaný závěr v podobě třásňových sukní a šatů s květovanými aplikacemi dodaly celé kolekci ten správný twist, díky kterému si Christophera Kane zajisté všichni zapamatovali. Nezapomenutelné byly také lodičky a kotníčkové boty, pro které jsme si Kaneovu kolekci nesmírně zamilovali.

Unknown-3

Zdroj: WWD