LFW Wickstead, Anderson, Rocha, Pugh

/ Redakce

Londýnský módní týden je v plném proudu. Tentokrát s návrháři, kteří vsadili na detaily, které z jejich přehlídek udělaly úchvatné podívané. Z Garethem Pughem jsme zavítali do světa nekompromisních žen businessmanek, zatímco u JW Andersona jsme rázem přeskočili do světa plného fantazie připomínajíc příběh Alenky v Říši divů. Kdežto Emilia Wickstead se držela svého klasického ženského stylu, stejně tak jako Simone Rocha toho eklekticky- romantického.

Emilia Wickstead

U této kolekce zůstala Emilia věrná ženským siluetám a střihům, které jsme mohli vidět již v kolekcích minulých sezón, jakými byly například dlouhé šaty s vysokým stojáčkem a přestřiženým živůtkem. Designérka se svěřila, že její pestrá paleta barev modelů je inspirována fotografiemi Erwina Blumendelda, na jehož fotografiích nechybí zelená, hořčicová, ale i hnědá a bledě modrá. Za zmínění zajisté stály nadýchané maxi sukně kombinované s jednoduchým topem, které Emilia navrhla v několika barevných kombinacích. Zkrátka a dobře, tato nadčasová, romantická a estetická kolekce zajisté ohromí nejen všechny milovnice a nadšence Emilie Wickstead.

Unknown

JW Anderson

Podle slov designéra kolekce představuje myšlenku moderního koktejlu. Což můžeme jen potvrdit. Kolekce JW Andersona v posledních letech neměla příliš hlavu ani patu, zato ale můžeme ocenit některé z důvtipných detailů, které byly na modelech aplikovány. Podivuhodné siluety a neobvyklé střihy doprovázely každičký model, ale my jsem si zamilovali především originální volánkové sukně. Těch bylo v kolekci opravdu nespočet! Nicméně, jde vidět, že JW Anderson se za léta působení ve světě módy zatím zcela nenašel.

Unknown-3

Simone Rocha

Novopečená maminka Simone se zajisté inspirovala změnami, kterými v těhotenství procházela. Kolekce plná jemných pudrových odstínů, volánků a nabíraných rukávů se přenesla do nečekaných, viktoriánskou dobou inspirovaných, looků. Sama o sobě byla kolekce velmi extravagantní, jako ze snáře. Designérka se svěřila, že v těhotenství, kdy čekala dcerku Valentine Ming, velmi přemýšlela nad mateřstvím, viktoriánskými matrónami a nad citlivostí jako takovou, kterou chtěla za každou cenu v kolekci prosadit. Což se ji zajisté povedlo. Nicméně, i když byly modely nesmírně romantické, nemohly jsme spustit oči z metalických lodiček a oxfordek, které dodávaly nečekaný twist nejednomu looku.

Unknown-4

Gareth Pugh

Gareth sdílí publiku jasnou zprávu a to, že do vedení se dostávají ženy, a proto na toto téma také zvolil celý koncept přehlídky. Chtěl znázornit zejména silnou ženu, která je odolná vůči vnějším faktorům, sebejistá a rozhodně se po nikom neohlíží. Kolekce byla z části tvořena sukňovými kostýmky, které se v poslední době z evropských módních mol pomalu vytrácely. Pugh jim ovšem dodal jeho osobitou pointu a detail při volbě střihu. Co se barevnosti týká, tak se řídil převážně aktuálními trendy velbloudí, medové a hnědé. Část přehlídky tvořily také elektricky modré modely s hvězdovým potiskem, které byly překvapivým oživením celé přehlídky. Ovšem musíme uznat, že masky modelek (alá Hannibal) přinášely opravdu hrůzu. Unknown-2

Zdroj: WWD