1. Dobrá motivace

Pokud si nastavíte budík na šestou hodinu, ale po jeho zazvonění vlastě nebudete vědět, proč byste měla tak brzy vstávat, je to špatně. Musíte mít motivaci, důvod. Třeba že si ráno přečtete noviny a vychutnáte si dlouhou snídani? Nebo že v klidu odpovíte na emaily a naplánujete si program na celý den? Nebo si půjdete ráno zaběhat/zaplavat?

morning-rituals

2. Vstaňte hned

Budík nepokládejte hned vedle sebe na noční stolek, ale někam dál, kam k němu budete muset dojít. Vstaňte hned a v žádném případě si nechoďte znovu lehnout. Jste unavená? Studená sprcha vás probere :)f4f2c01956024bb056d09a9b1a6fffea

3. Najděte si svůj rituál

Abyste časem nesklouzla k tomu, že brzké vstávání je vlastně zbytečné, musíte si vymyslet nějakou činost, na kterou se budete těšit. A kterou budete dělat pravidelně každé ráno, zcela automaticky. A bude tedy zcela jasné, že kvůli ní si o tu půlhodinu ráda přivstanete.

25a9e05ce5ed7a28c68f3f94e62a6206

4. Štěstí přeje připraveným

Abyste se ráno vyhnula zbytečému stresu, vše si připravte už den předem. Svačinu a oběd do práce a dětem do školy, oblečení, kabelku, věci na cvičení atd.

1-1140x660

5. Rutina

Ideální je, když chodíte spát a vstávate ve stejou hodinu každý den. SZkuste přijít na to, jak dlouhý spánek vám co nejvíce vyhovuje a snažte se to doržovat. Uvidíte, že se pak ráno vzbudíte bez budíku zcel automaticky.

morning-routine

 

Foto: Pinterest