6 tipů, jak zvládnout smutek ze samoty během Vánoc

/ Redakce

Sama na Vánoce. Nezní to úplně nejlíp a vy tak máte dvě možnosti. Dělat, že Vánoce neexistují, zahrabat se doma a snažit se to přežít, nebo se k téhle situaci postavit čelem a užít si svátky, i když jste zrovna single.

1. Najděte si zábavu

A tím myslíme třeba i opravdu důkladný úklid bytu. Potřebujete totiž přijít na jiné myšlenky. Takže zapomeňte na utření prachu a luxování. Vezměte to kousek po kousku, zbavte se věcí, které už vám nedělají radost a odneste je na charitu. Hned budete mít lepší pocit.

6358927129042933201859258599_stay-at-home

2. New year, new me

Konec roku pojměte jako nový začátek. V práci si udělejte pořádek na stole, vyřiďte resty, které odkládáte už několik měsíců. Obvolejte všechny kamarády, které jste už měsíce neviděla, protože nebyl čas. Využijte předvánoční čas k tomu, abyste si dala život do pořádku.

giphy

3. Rozmazlujte se

Jelikož letos nebude nikdo, kdo vás bude opečovávat, udělejte to sama. Zajděte si na masáž, manikúru, pedikúru, upečte si cukroví, které máte ráda a všechno ho snězte. Uvařte si něco dobrého, kupte si něco hezkého (a klidně drahého, jsou přece Vánoce!) na sebe, přečtěte si knížku, kterou už dlouho odkládáte. Buďte na sebe prostě hodná.

happy-being-single-gif

4. Pomáhejte

Nechcete být na štědrý večer doma, ale přesto nechcete Vánoce úplně zavrhnout? Co takhle návštěva dětského domova nebo domova důchodců? Nakupte hračky, upečte cukroví a oslavte s nimi Vánoce. Takovou porci reality, ale také radosti a štěstí, dost možná potřebuje každý z nás.

tumblr_n5w14r9iyi1s66lkgo1_500

5. Pozvěte se někam

I když je vám to možná trapné, o Vánocích by prostě nikdo neměl zůstat sám. Takže se nenápadně vnuťte k příbuzným nebo přátelům. Někteří lidé jsou totiž rádi, když jich je u stolu co nejvíc.

tumblr_mfjc2pxs821s0t989o1_500

6. Singles party

Máte kolem sebe více lidí, kteří jsou letos sami? Uspořádejte večírek pro nezadané. Udělejte štědrovečerní menu v mini variantě, každý kupte jeden univerzální dárek a štědrý večer si užijte ve velkém stylu! A kdo ví, třeba právě tady potkáte svou spřízněnou duši. Tak štastné a veselé!

bieber-xmas