Odpočiňte si ve wellness ještě před vánočními svátky

Na letošní podzim jsme si museli počkat trochu déle, než je v našich zeměpisných šířkách zvykem. Nyní je však již podzim v plné síle. Barevného listí, sbírání kaštanů a šípků si už moc neužijeme, ale stále se můžeme těšit z ochutnávání svatomartinského vína a ostatních plodů podzimu.

Wellness regenerace

Pomalu ale jistě přichází zima a to je ten pravý čas si odpočinout a zvolnit. Přeci jen už tu jsou první mrazíky a Vánoce se nezadržitelně blíží. Nejlepší prevencí chřipky a nachlazení je důsledná prevence. Naplánujte si tedy zasloužený relax spojený s návštěvou wellness a nedejte podzimním a zimním nemocem šanci. Pobyt v sauně či parní lázni vám prohřeje zimou zkřehlé ruce a významně jím posílíte svůj imunitní systém. Dopřejete-li si navíc relaxační masáž, zregenerujete tak své tělo i mysl a naberete nové síly, které se vám budou před blížícím se vánočním shonem hodit.

Lázeň s výhledem

Pobyt v Resortu Johanka v Kamenici nad Lipou je balzámem na pocuchané nervy a podzimní splín. Odpočívat můžete v zimní zahradě hotelu a luxusním wellness centru. Zde na vás kromě vířivky a několika druhů saun čeká i parní kabina a ochlazovací bazének. Dopřát si můžete horkou lázeň ve dřevěném sudu s výhledem do zelené zahrady. V blízkém okolí resortu  se nachází hned několik lyžařských vleků. V zimě tedy můžete spojit odpočinek s oblíbenou sportovní aktivitou.

Projížďka na koni, pak jacuzzi

Nedaleko od Prahy leží Resort Equitana, kde zaplesá srdce každého milovníka koní. Projížďky jsou připraveny pro začátečníky i zkušené jezdce. Po aktivním odpočinku přijde zasloužené rozmazlování v luxusním wellness centru. Zaplavte si v bazénu s protiproudem a pak se nechte hýčkat v jacuzzi vaně. V chladném počasí oceníte hřejivou solární louku, která vám dodá bronz.

Kam za zámeckou romantikou?

Malebné centrum městečka Hluboká nad Vltavou je jako stvořené k romantickému pobytu. Po prohlídce zámku Hluboká zavítejte do blízkého Hotelu Záviš z Falkenštejna, jehož historie sahá až do 17. století. Čtyřhvězdičkové prostory se pyšní sklepní vinárnou s klenutým stropem a plápolajícím krbem, ve které si budete připadat jako v pohádce. Objednat si můžete romantickou masáž pro dva nebo oblíbené thajské masáže.

Kouzlo třeboňských rybníků

V půvabné třeboňské oblasti v jižních Čechách se projděte po hrázi rybníků Svět a Rožmberk. Až vás podzimní procházka unaví, zamiřte do Penzionu Dvorce v Třeboni. Útulné ubytování v jihočeském stavení na břehu rybníka a posezení u hořícího krbu vás pohladí po duši. Ochutnat zde můžete bioprodukty místní farmy. Specialitou je místní hovězí maso a nebo produkty z jablek a hrušek z místního sadu.K ranní kávě se zde servírují domácí lívance s borůvkami z okolních lesů. Pobyt na Třeboňsku by nebyl kompletní bez ochutnání čerstvého třeboňského kapra a dalších rybích specialit.

Dejte si čokoládovou masáž

V Novohradských horách na statku Penzionu Kamínek na hosty čeká jedinečná relaxace ve formě koupání v dřevěném sudu pod širým nebem. Voda je zde vyhřátá na příjemných 38 °C a originální zahradní wellness je tak skvělým zážitkem nejen pro páry. Pokud by vás koupel dostatečně nezahřála, čeká na vás finská sauna a široká škála aromatických olejů. K dokonalosti pak už jen zbývá zamluvit si čokoládovou masáž nebo peeling kakaovým práškem.

Pokud cítíte, že wellness pobyt se to, co právě potřebujete nejvíce, navštivte stránky penzion.cz, kde zajisté najdete ubytování dle vašich představ.