Nemusíte hned sednout na letadlo a letět nakupovat do Ameriky, plně postačí, když začnete s nákupy v okolních zemích. Německo i Rakousko již dávno nejsou cenově nedostupné. Neustálým zvyšováním DPH v naší republice jsme se výrazně přiblížili cenám německých obchodů. A právě nyní, po Vánocích i po Novém roce jdou ceny zboží, zejména elektroniky sympaticky dolů. Není na škodu, pokud bydlíte poblíž hranic, zajet si nakoupit i jídlo. Ačkoliv je to smutné, často tam narazíte na kvalitnější a cenově výhodnější potraviny, než u nás. Těm, kdo bydlí dál, se však prodraží cestovné.

Jestliže vás zajímá čistě jen móda, rozhodně se vyplatí nákupy v Anglii. Letenky jsou v podstatě za pár stovek a nemusíte si ani shánět ubytování přes noc. Z Prahy doletíte do Londýna průměrně za dvě hodiny. Ceny oblečení jsou o tolik nižší, že se vám o nich doposud nezdálo. V nákupních centrech seženete všechny oblíbené (i některé další) značky, jako například Nike, Puma, Calvin Klein, Bench, Replay atd. Již za jednu libru zde koupíte módní kousek, který se možná právě vám bude v šatníku vyjímat.

Ilustrační foto

Ilustrační foto

Za nákupním šílenstvím se však dá zaletět například i do New Yorku. Pohlídejte si letenky a za 11.000,-Kč doletíte tam i zpět. V těchto případech je vhodné nakupovat letenky dopředu 2-8 měsíců. Čím dříve víte, kdy a kam chcete letět, tím spíš si můžete pohlídat slevové akce na přímé i kombinované lety. K tomuto vám pomůže například server cestujlevne.com, který shromažďuje ty nejlevnější letenky, od všech společností.

Ilustrační foto

Ilustrační foto

Jestliže nás doposud čekalo vánoční šílenství, věřte, že teprve teď začnou obchodníci skutečně zlevňovat a celý svět přepadne nákupní mánie. Chcete si za peníze k Vánocům udělat radost? Proč nezaletět do zahraničí a spojit příjemné s užitečným?

Autor: Jana Čechová

Foto: Facebook.com; Pinterest.com