Dříve bylo ve zvyku, že ženy měly děti už kolem dvaceti. Maturitu dělaly s pupkem nebo už s miminkem v kočárku. Nikomu to nepřipadalo divné. Ba naopak, bylo zvláštní, když měly ženy děti později. S příchodem devadesátek, kdy nic nebylo nemožné, se děti odsunuly na druhou kolej a na prvním místě byla kariéra a cestování. Dítě před třicítkou? Ani náhodou!

Jenže poslední dobou je tomu jinak. Trend mladých maminek se vrací. Spousta z nich prostě nechtěla čekat, až budou mít skvělou práci, procestují svět, najdou si pěkné bydlení a chlapa svých snů. Dítě pro ně není povinnost, je to radost, kterou nehodlaly odsouvat na někdy.

snimek-obrazovky-2016-09-13-v-11-32-07

Bohužel je společnost tak trochu odsuzuje a kritizuje a ony tak bojují s mnoha předsudky. Nezkazí si kvůli tomu život? Užily si už dost a nebudou to pak chtít dohnat? Dokážou se o sebe postarat? Jsou moc mladé? A na co vlastně?

Ony jen nechtějí dopadnout jako o dekádu starší ženy, které mnohdy děti vůbec nestihnou. A nebo ano, ale už mají dobře rozjetou kariéru a s miminkem chodí na schůzky a schovávají ho pod stolem v kanceláři. Své dítě si chtějí užít. Mít na něj čas a energii.

snimek-obrazovky-2016-09-13-v-11-33-02

Společnost mladé lidi neustále podceňuje. Mladým párům vnucuje, že jejich vztah pravděpodobně nevydrží. Ale nikde přece není psáno, že těm starším ano. A práce? Za tři roky pošlou děti do školky a můžou se v klidu věnovat kariéře. Jediným problémem tak pravděpodobně zůstávají finance. Mladé matky nemají nic odpracováno a pobírají tudíž jen rodičovský příspěvek. Tehdy se musí postarat tatínek a nebo hodní prarodiče. Ale co je hlavní, tyhle ženy se už nemusejí bát, že něco zásadního prošvihnou a budou si to po zbytek života vyčítat. 

Slavné mladé maminkyadele-2015-press-alasdair-mclellan-xl-billboard-650-2

Adele

Zpěvačka své první dítě porodila ve 24 letech. Když prohlásila, že kariéru nechá být a bude se plně věnovat synovi Angelovi, všechny tím překvapila. Loni vydala vele úspěšnou desku 25.

Reese Witherspoon

Když natáčela film Velmi nebezpečné známosti, zamilovala se do svého kolegy Ryana Phillipea. Vzali se a jí se ve dvaadvaceti narodila dcera. O čtyři roky později porodila ještě syna. Manželství ale nevydrželo, Reese se znovu vdala a v roce 2012 se jí narodil druhý syn.

reese_large

Natalia Vodianova

I přes to, že měla skvěle rozjetou kariéru, v devatenácti porodila syna. Ve čtyřiadvaceti se jí narodila holčička a o rok později další kluk. V novém vztahu se jí narodili další dva synové, ten poslední letos v červnu.  Je jí 34.

natalia-vodianova-by-matthew-brookes-for-lexpress-styles-may-2015-5