Cestování o samotě je super a my ho doporučujeme všemi deseti. Není ale pro všechny. Pokud toužíte vycestovat někam sami, raději si nejdříve zjistěte, zda vám následující věci nevadí. Cestování sólo nemusí být nebezpečné, někdy je ale dost nepraktické a nepříjemné.

Nikdo vám nepohlídá tašku ani věci

Tohle může být občas vážně nepříjemné. Potřebujete na záchod (ve vlaku, na nádraží, v kavárně) nemáte ale nikoho, kdo by vám pohlídal věci, zatímco budete pryč. Takže si všechno budete muset brát všude s sebou, a to neustále. Je milion situací, které se na cestách mohou vyskytnout, kdy vám prostě bude chybět někdo, kdo by vás podržel.

Nebudete se mít o zážitky s kým podělit

Až uvidíte ten nejkrásnější západ slunce, nebude s vámi nikdo, s kým byste ho mohli probrat a obdivovat. Jasně, můžete ho skypovat domů nebo kamarádům, to ale není ono, no ne?

Nikdo vás nevyfotí

Budete mít možná méně fotografií, protože s sebou nebudete mít nikoho, kdo by vás neustále fotil. Samozřejmě, že selfíčka nepočítáme. Ale z dovolené chceme mít i další hezké fotky, na kterých budeme vidět.

Občas se budete bát

Se všemi nepříjemnostmi a strachy se budete muset vypořádat sami. Což je samozřejmě skvělá škola života, někdy je to ale dost na nic. Až budete řešit nepříjemnosti, například budete na cestách nemocní (ne že bychom vám to přáli, ale stát se může vše…), budete na to úplně sami a budete si muset daleko od domova poradit.

Budete se muset rozhodovat sami za sebe

Až se budete rozhodovat, jestli jít do galerie nebo na procházku městem, budete na rozhodování sami. Což je dost super, pokud si neradi necháváte do věcí mluvit a chcete si dělat co chcete, po chvíli vás to ale může omrzet. Nikdo vás nebude ráno tahat z postele a nutit vás chodit, dokud vás nebudou bolet nohy. Bude to jen na vás – to může být fajn, ale jak dlouho to vydržíte?

Od cestování o samotě vás rozhodně nechceme odrazovat. Naopak. Jen se na všechny nepříjemnosti raději připravte dopředu, abyste pak své cesty nelitovali. Ano, i takoví cestovatelé jsou, jen o tom nepíšou slohy na sociální sítě. Takže zvažte všechno a dobře se připravte, pak vás totiž nic nezaskočí a cestování si užijete mnohem víc.