Inspirace Coca ColouTOH5e0848_2msto_LukasHoudek Ještě pár dní máte čas navštívit výstavu mladých designérů, kteří v rámci soutěže Coca Cola Mash Up pracovali s jedním z nejslavnějších produktů světa, který letos slaví 100. let. Ikonická lahev Coca Coly inspirovala v minulosti nejedno slavné jméno, od Andyho Warhola po Karla Lagerfelda a české designéry nevyjímaje. K vidění jsou fotografie, grafiky a komiks nebo obrazy, ale i návrhy šatů a designový otvírák. Až do 17. října si v Galerii Pavilon můžete Coca Colu v mnoha provedeních prohlédnout na vlastní oči.

1465Denisa Nová A/W 2015
Jedna z nejlepších českých oděvních designérek vystavuje v Galerii Středočeského kraje v Kutné Hoře, svou podzimní kolekci. Jedná se o kombinaci restaurovaných a střihově recyklovaných perziánů z let 1920-1970, které objevila na trhu v Bruselu, a šperků a bot realizovaných 3D tiskem ve spolupráci se sochařkou Helenou Lukášovou. Tahle nádhera stojí za vidění zblízka.

praha-vystava-borek-sipek-out-of-limits_denik-605Bořek Šípek bez limitu
Umělecká galerie Art Salon v Tančícím domě právě teď hostí retrospektivní výstavu českého výtvarníka Bořka Šípka, jež nese název Out Of Limits. Výstava čítá na 200 děl, od váz, mís a karaf, přes židle a křesla, až po skříně a knihovny. Jedním z nejcenějších kousků na výstavě je skleněná váza s názvem Neuchopitelný Šípek, kterou v roce 2004 navrhl Václav Havel a tento nákres daroval Šípkovi k 55. narozeninám. Ten ji po sedmi letech nechal podle návrhu vyrobit v limitovaném počtu 7 kusů a na výstavě si návštěvníci mohou prohlédnout poslední neprodaný kousek.

Zdroj foto: Archiv