Jak konečně přestat odkládat povinnosti jednou provždy?

/ Redakce

Také jste přečetli tisíce (miliony) článků o tom, jak přestat prokrastinovat, začít dělat to, co máte, včas odevzdávat práce a přestat bojkotovat sami sebe? Pomohlo to? Ehm. Nám taky ne. Jak tedy přestat jednou provždy odkládat povinnosti ? Tentokrát doopravdy?

1) Napište si špatné datum

Jestli trpíte chorobnou prokrastinací, pak je jediný možný způsob, jak ošlálit mozek. Prostě si zapíšete špatné datum (ideálně alespoň o týden dřív) a nebudete s ním hýbat. Musíte si totiž opravdu myslet, že ten týden navíc nemáte, a že práci musíte splnit přesně v to datum, které jste si zapsali.

7d9cce1ef1d62cebf2ccfb4dd0412058

2) Vždy když to nevyjde, napište si vzkaz

Už zase dopisujete třicetistránkouvou esej na poslední chvíli? Už zase máte a) hrozný pocit ze sebe b) strach že to nezvládnete c) hrozně málo času? Napište si vzkaz na papírek, jenom krátkou poznámku, abyste si připomněli, proč už to přístě nesmíte udělat. A nebuďte k sobě mírní.

 

3) Budete se cítit líp?

Až budete psát něco na poslední chvíli, odložíte si termín čehokoli dvacetkrát po sobě a nebo se vám nebude chtít vstát v šest ráno a budík oddálíte o dvě hodiny, představte si, jak vám bude potom. Moc dobře asi ne. Právě pocit z dobře vykonané práce by pro vás měl být největší motivací.

b92a9ea9f54803568d1283c14a7df45a

4) Co řeknete svojí babičce?

A poslední rada na závěr? Zkuste si představit, jak se asi bude babička tvářit, až jí řeknete, že vás vyhodili ze školy kvůli neodevzdané eseji, nebo že v práci to jde od desíti k pěti. Babičky jsou od toho, abyste se občas cítili provinile za to, že vás mají rády, ať už uděláte cokoli. Snažte se, abyste si tu svíčkovou od ní příště opravdu zasloužili. To by měla být dostatečná motivace.

Foto: Pinterest