Hutovo Blato, Bosna a Herzegovina

Přírodní park Hutovo Blato leží na jihu Bosny a Herzegoviny a sestává převážně z mokřadů. Zájem o vodní ptactvo a další zvěř není podmínkou, jde však o výraznou součást parku. Až si prohlédnete zákoutí řeky Krupy, můžete se vydat do nedalekého města Počitelj, ve kterém se střetává kombinace středověké architektury s osmanskou.

Tržič, Slovinsko

Pokud bychom do Balkánského poloostrova počítali také Slovinsko, pak nedaleko Lublaně najdete malebné vesnice a krásné přírodní scenerie. Severně od hlavního města se nachází městečko Tržič, okolo něhož vede Dovžanova stezka s výhledy na vodopády a příležitostmi ke koupání. Za zmínku stojí i města Tolmin, Škofja Loka nebo Kranj s možností nepříliš náročného výstupu na vrchol Šmarjetna.

Rodopy, Bulharsko

Pohoří Rodopy není příliš vysoké, je tedy vhodné pro běžnou pěší turistiku. To ale neznamená, že výhledy budou méně působivé. Rodopy se vyznačují různorodostí, najdete zde hlavně zalesněné kopce, kláštery a řeky. Krásný je například hrad Asenovgrad, Bačkovský klášter nebo pohled na řeku Arda.

Rodna, Rumunsko

Pohoří Rodna v severním Rumunsku je součástí Východních Karpat a na rozdíl od nejnavštěvovanějšího rumunského pohoří Bucegi sem nejezdí tolik turistů. Můžete si zde užít pohled na volně pasoucí se koně, jezera Lala Mica nebo Lala Mare, a především si užít scenerie, pokud vystoupáte například na horu Pietroşul nebo jakýkoliv jiný vrchol.

Foto: TripAdvisor, Mahalo, Wikipedia