Jane the Virgin

 

Kdy má premiéru: 13. října

Proč ho máme rádi: Na první pohled obyčejná romantická komedie, která paroduje kýčovité latinskoamerické telenovely, se točí kolem začínající spisovatelky Jane, jež se rozhodla, že zůstane až do svatby panna. Život jí zkomplikuje, když ji lékařka na gynekologické prohlídce omylem uměle oplodní. Celý příběh je mnohem zamotanější (je to koneckonců telenovela) a k žánru přistupuje hodně netradičně. Dotýká se i závažných témat, jako je imigrační politika USA, feminismus a další. Postavy jsou všechny neskutečně sympatické a divák se s nimi velmi snadno ztotožní.

 

Broad City

 

Kdy má premiéru: 13. září

Proč ho máme rádi: Jeden z nejvtipnějších současných seriálů o dvou nejlepších kamarádkách, které jsou tak trochu praštěné a řeší problémy jako všechny holky. Jen se tyhle problémy v seriálech moc často neobjevují. V New Yorku, kde žijí, zažívají bizarní situace a mileniálové po celém světě je milují.

 

Riverdale

 

Kdy má premiéru: 8. října

Proč ho máme rádi: Klasické středoškolské drama o jednom malém městečku, kde se odehrála vražda. Pro ty, kterým chybí Gossip Girl nebo Pretty Little Liars, je to jasná volba. Postavy v River Dale, které jsou založené na slavných komiksech Archie, jsou ale mnohem komplexnější a reálnější a v seriálu hraje velkou roli holčičí přátelství. A co víc, najdeme tu i jiné holky, než jen bílé vychrtlé heterosexuálky.

 

Stranger Things

 

Kdy má premiéru: 27. října

Proč ho máme rádi: Pokud se rádi bojíte, určitě vás nesmí minout tenhle seriál z Netflixu, který je od A až do Z dokonalým návratem do 80. let. První série sledovala osud malého Willa, který v malém americkém městečku záhadně zmizel, a my jen s napětím očekáváme, co přinese ta příští. Jednu z hlavních rolí ztvárňuje Winona Ryder a celkem se v seriálu objevuje šest dětských herců, nad jejichž hereckými schopnostmi zůstává rozum stát a kteří se ze dne na den stali regulérními celebritami.

 

Narcos

 

Kdy má premiéru: 1. září

Proč ho máme rádi: Děj seriálu z produkce Netflix se odehrává v Kolumbii a sleduje osud tamějšího největšího drogového barona, Pabla Escobara. Seriál je to vskutku napínavý a o to děsivější, že je podle pravdy. Několik lidí z produkce dokonce přišlo při natáčení o život a Escobarův bratr tvůrce zažaloval za to, že příběh vyprávějí.

 

American Horror Story

 

Kdy má premiéru: 5. září

Proč ho máme rádi: Seriálová hororová klasika, jejíž každá řada má nějaké ústřední téma. V seriálu se objevilo mnoho hostujících celebrit a jeho kvalita zatím neklesá. Snad to tak zůstane i nadále!