Pavel Šebek, Matěj Olmer a EPOS 257 jsou autoři, kteří ve dvou výstavách MULTIVERSE EXPRESS a WHO CARES představují svá díla. Tančící dům na dva měsíce ovládají autoři, kteří se dříve zabývali malováním na vlaky a budovy. Nyní přicházejí představit své obrazy, které vycházejí právě z technik a tematiky graffiti.

multiverse-express_pozvanka_A6

MULTIVERSE EXPRESS

Současná tvorba prvních dvou autorů zajišťuje bod, kde se svým způsobem jejich tvorby dokážou protnout, i když je odděluje téměř deset let tvorby. Matěj i Pavel mají své kořeny výtvarného vyjadřování v graffiti komunitě, která zásadně ovlivnila jejich další projev.

Hledat za jejich obrazy tedy můžete hlavně neortodoxní přístup k malování, osobitě kombinované techniky i postupy tvorby a v neposlední řadě svébytný pohled na svět. Jejich výstava sídlí v prvním patře do 6. 5. 2014.

Matěj Olmer patří mezi pražskou graffiti legendu a toto odvětví pojímá jako otevřenou emotivní disciplínu. Tento nekompromisní autor vás jistě dokáže chytit za nos.

Pavel Šebek svou tvorbou patří k nejmladší generaci volného autorského okruhu semknutého kolem pražské Trafačky. K běžné představě o obrazu mají však jeho díla často dost daleko. O to spíš by vás mohla jeho tvorba zaujmout.

Matěj Olmer Via illuminativa small

WHO CARES

Ve druhém patře Tančícího domu naleznete výstavu autora Epose 257, která shrnuje současný stav projektu v městském prostoru, jehož středem jsou všudypřítomná reklama a antisystémový postoj na hranicích zákona. Jeho výstava je k vidění do konce března 2014.

Ochutnejte styl, který znáte z městského prostředí. Najděte v něm téma i smysl, které autory doprovázeli po dobu jejich tvorby a vychutnejte si přiblížení s nevšedními tématy v Tančícím domě na Jiráskově náměstí.

Foto: Archiv firem