Možností, jak si užít létání, je celá řada. Nejspíš vás v první chvíli ani nenapadne, co vše lze. Napadlo by vás třeba, že můžete skutečně řídit letadlo, i když zatím nemáte pilotní průkaz? Nebo si pilotní průkaz rovnou udělat? Začít se dá ale i zlehka. Třeba vyhlídkovým letem. Projekt Letecké zážitky nabízí až 300 leteckých zážitkových dárků. A je jedno, jestli se je rozhodnete darovat, nebo je prožít na vlastní kůži.

Vyhlídkové lety po Česku i po Evropě

Nemusíte nikam daleko cestovat. Létá se totiž z až 15 letišť z Čech a z Moravy. Nejoblíbenějšími lety letadlem jsou vyhlídkové lety nad Karlštejnem, Pálavou, Beskydy či nad Prahou. Volba však závisí na vás a klidně se vydejte i mimo hranice České republiky proletět se nad Evropou.

Létá se i balonem. Startuje se z 20 lokalit a oblíbené jsou lety především nad většími městy. Let balónem je přesně ten svatební dar, který bude naprosto nezapomenutelným, nebo dar pro rodinu, za který vás budou děti milovat. Ale pozor, do balonu smí pouze děti od 8 let a nad 140 cm. Navíc děti do 15 let mohou v balonu letět pouze v doprovodu rodičů. No a komu ani let balónem nestačí, nabízí se i let helikoptérou.

Staňte se pilotem na zkoušku

Pro každého, kdo rád řídí svůj svět a chtěl by pilotoval rovněž sám letadlo, případně vrtulník, existuje možnost stát se pilotem na zkoušku. I takovýto dárek máte možnost věnovat. Instruktor vás nejdříve zaškolí ve všem, co potřebujete znát, a nakonec ve vzduchu převezmete jako druhý pilot řízení.

Potřebujete ještě více adrenalinu?

V tom případě je na čase skočit si padákem. V nabídce jsou především tandemové seskoky padákem, domluvíte se však i na samostatném seskoku. Před každým seskokem projdete samozřejmě potřebným zaškolením. Skáče se z výšky 3500 až 4000 metrů a je to skutečně zážitek, který stojí za to. Těšte se na zhruba minutový volný pád a na 7 až 10minutový sestup s otevřeným padákem.

I ti méně odvážní si umí letecké zážitky užít – na leteckých simulátorech

Užijete si létání jako v reálu. V leteckých simulátorech se používají pevné, ale i pohyblivé kabiny. Cítíte zrychlení, zatáčky a zažijete i pocity při přistávacích manévrech. Letět máte možnost Boeingem 737, Airbusem A320, L-410 a mnoha dalšími letadly. Dokonce si lze užít i pocit při letecké katastrofě. Zkusíte vyřešit nouzovou situaci na simulátoru Airbusu A320? Přistát s bočním větrem, s jedním motorem, nebo budete muset řešit situaci, když vám v půlce letu dojde palivo.

Dárkový poukaz máte do pěti minut

Vymýšlíte dárek na poslední chvíli? Objednat letecký zážitek jako dárek zvládnete i pár minut před oslavou. Stačí jej zaplatit online platební kartou a do pěti minut máte ve své e-mailové schránce dárkový poukaz. Přidat k němu můžete i věnování. Platnost dárkového poukazu je 6 měsíců od jeho objednání. Za poplatek 280 Kč jej lze prodloužit na 12 měsíců.