Jestli rok 2017 nebyl zrovna vaším nejlepším rokem v životě, nevěšte hlavu. Pomyslný zlom a nový začátek už je za rohem, takže můžete začít s čistým štítem.

Jak na úspěšnější a hezčí rok 2018?

Pryč z komfortní zóny

Pokud nic nezměníte, žádné výsledky se nedostaví. Takže jestli toužíte po změně, jednoduše musíte začít. Takzvaná komfortní zóna, nebo také vyjeté koleje, jsou někdy to nejtěžší, co musíte překonat. Zlomit v sobě zavedená pravidla nejen vašeho chování, ale i přemýšlení, dá práci, ale stojí to za to. Bez toho to asi nepůjde.

Jestli vás tak někdy bude přepadat touha se starým zvykům a především zlozvykům poddat, řekněte si, že až se vám podaří dostat z podobných situací ven, bude vám mnohem lépe. Takže čím dříve se vám to podaří, tím lépe.

Plán

Naplánujte si váš šťastný rok. Napište si na papír všechno, co byste si přáli. Začněte u maličkostí, jako začít cvičit nebo více číst. Pak postupujte až k těm velkým plánům a změnám, jako najít si nové přátele, přestěhovat se, odjet do zahraničí. Napište si ke každému vašemu cíli také důvody, proč ho chcete dosáhnout. Až vše uvidíte na papíře před sebou, už nebudete moci utéct. Prostě budete cítit, že si musíte vše ze seznamu odškrtat.

Dejte si deadliny, zakažte si je měnit a berte je vážně

Pokud jde o deadliny, většinou se nám daří dodržovat jen ty, které jsou prostě pevně dané někým nebo něčím jiným. Jako úřady, škola, práce. Pokud se ale rozhodneme být přísní sami na sebe, většinou selžeme a cílovou pásku pořád oddalujeme.

Přestaňte si hledat výmluvy a omluvy a prostě si sepište seznam všech vašich konečných dat, kdy prostě chcete mít něco splněno. Žádné oddalování, vše dělejte teď a tady a kdykoli budete mít příležitost, nelelkujte a vrhněte se na plnění vašich cílů.

Napište si ta nejšílenější přání

Jak by váš život vypadal, kdybyste si mohli dělat úplně cokoli? Kdybyste si měli představit ty nejbláznivější sny a přání, které máte už roky v hlavě? Napište to na papír! Sepište si všechno, co byste si přáli, a představujte si, že už to máte nebo že už to je všechno na dosah ruky. Představujte si a přivolávejte to, co byste nejvíce chtěli. Že to je k ničemu? Prý vůbec ne. Podle mnohých to dokonale funguje. Říká se tomu zákon přitažlivosti a je to tak trochu zvláštní záležitost, ale určitě tím nic nezkazíte.

Minimálně vám to pomůže změnit postoj k vašemu životu, a to je někdy to, co spustí větší změny, po kterých jste tak dlouho toužili.