Historie se opakuje a v módě to v poslední době platí mnohonásobně. Máme chuť nosit oblečení snad z každé dekády minulého století. Minimalistická šedesátá léta, hippie sedmdesátky, šílená osmdesátá léta, ještě šílenější devadesátá a začátek nového milénia, který se nesl v duchu výrazných potisků, log a teplákových souprav (Ano, také jsme si říkaly, že už nikdy více, pak jsme ale zase zatoužily po pásku s logem a tričku s rockovým potiskem. O chokeru nemluvě.) Všechno to teď ale vypadá nějak lépe. Nemáte pocit? Nejraději bysme namixovali všechno dohromady.

Na seznamu najdete i filmy, ve kterých nás baví hlavně outfity mužských hrdinů. To přeci ale vůbec nevadí. Pánského stylu se rozhodně nebojte!

Které filmy nás právě teď inspirují nejvíce?

Love story

Film, který nás svým stylem naprosto dostal. Odkud se vzal nápad vrstvit rolák pod košili? No právě tady. A čeká na vás ještě mnohem více zásadních stylových momentů. Jakto, že jsme o něm neslyšeli dřív?

Purple noon 

Alain Delon v hlavní roli je zárukou skvělé podívané. Šedesátá léta byla zkrátka pro módu skvělá. Trendy se vrací a my máme chuť zase nosit kytičkované košile a krajkové noční košile.

Trainspotting

Kultovní film, který ovlivnil hned několik generací. Světu dal například ultraúzké džíny a do mužských šatníků vnesl úzké střihy a siluety. Žádná móda, samý styl.

Smrt panen

Sofia Coppola dokázala dát románu Jeffreye Eugenidise tak dokonalou atmosféru a styl, že se z něho stal jeden nejobdivovanějších a nejnapodobovanějších filmů, alespoň co se estetiky týče.

Matrix

Ano, Matrix svým stylem a kostýmy definuje celou jednu éru. Černá kůže, černé brýle a asketický minimalismus s nádechem futurismu inspiruje módní nadšence po celém světě.

Americký Gigolo

Richard Gere byl své doby napostou ikonou a jednou z největších hollywoodských hvězd. Je to právě film Americký gigolo, ve kterém nás baví asi nejvíce. Herecky, ale především milujeme jeho filmový šatník. Dokonalý trenčkot, zabarvené sluneční brýle, modrá košile s krátkým rukávem a úzké zvonové(!) džíny. Nesmrtelné kousky, které toužíme nosit právě teď.

Velký Gatsby

Dvacátá léta minulého století byla rozhodně jedna z nejstylovějších. Pompézní a přezdobené outfity i interiéry jsou pro nás skvělou módní isnpirací. Především na party nebo slavnostní události. Jakto, že Daisy vždycky vypadá tak dokonale?