Pět kousků ovoce denně, do toho různá semínka, ořechy a další – právě to bychom měli jíst, abychom se cítili a vypadali lépe. Pokud s dodržováním seznamu máte taky trochu problém, není nic snazšího, než si všechny ty super zdravé dobroty dát hned ráno v podobě výborného smoothie.

Můžete je upravovat každý den podle toho, co vám právě chybí (či podle toho, co máte v ledničce). Určitě se nebojte přidávat různá semínka, ořechy nebo třeba spirulinu či zelený ječmen. Jaká smoothie právě teď snídáme nejraději? Vyzkoušejte naše recepty.

Jahodovo banánové

1/2 hrnku mražených jahod
zralý banán
mandlové mléko
plátky mandlí
sezam
borůvky

Nechte jahody na chvíli rozmrazit a poté je rozmixujte spolu s banánem a mandlovým mlékem. Misku ozdobte plátky mandlí a zrníčky sezamu. Skvěle funguje i jiné mražené ovoce, např. borůvky nebo lesní směs. Nebojte se ani použít jiné rostlinné mléko, např. kokosové je výborné.

Zelené s avokádem

mražený banán nakrájený na kolečka
polníček, baby špenát
půl avokáda
chia semínka
kiwi

Čerstvé a zralé avokádo rozmixujte spolu s banánem, polníčkem a špenátem v mixéru v takovém poměru, aby vznikla kaše o konzistenci tekutější zmrzliny. Pokud bude směs příliš tuhá, nařeďte ji trochou vody. Ozdobte několika lžičkami chia semínek a nakrájeným kiwi nebo lesními plody.

Tropické

Jestli máte v oblibě Piña Coladu, pak si zamilujete i tuhle smoothie bowl, která chutná stejně jako slavný drink, ale je o dost zdravější.

1/2 hrnku ananasu (ideálně čerstvého)
kokosové mléko
půl mraženého banánu
drcený kokos
ovoce na ozdobu

Dejte ingredience do mixéru a mixujte, dokud se vše nespojí v lahodný krém. Ten vlijte do misky, posypejte drceným kokosem a pokud budete mít chuť, ozdobte čerstvým ovocem dle vašeho výběru!

Čokoládové s arašídovým máslem

banán
kakový prášek
sojové mléko
lžíce arašídového másla
kakové boby
hořká čokoláda

Všechny ingredience rozmixujte společně. Jen mléko přidávejte postupně, aby šlo arašídové máslo dobře smíchat se zbytkem smoothie. Ozdobte třeba kouskem vysokoprocentní hořké čokolády nebo nasekanými ořechy. Dobrou chuť!

Foto: Pinterest, Minimalistbaker.com, Lilvienna.com, Health.com