Pietro Filipi šije roušky: Od pondělí to bude každý den 5 tisíc

/ Lenka Komrsková

Česká oděvní společnost Pietro Filipi šije místo oblečení roušky. Od příštího pondělí se připojí další její výroby v České a Slovenské republice a produkce tak stoupne na 5 tisíc roušek denně. Společnost je bude přes různá sdružení distribuovat do domovů důchodců a také do obchodních řetězců.

“Začali jsme šít už toto pondělí, ale protože v Praze nemáme vlastní výrobu, jen vzorkovnu, byla kapacita velmi omezená. Prvních 100 roušek jsme z velké části rozdali našim zaměstnancům, aby mohli pokračovat ve výrobě dalších,”říká Michal Mička, majitel Pietro Filipi.

Dnes se k šití přidaly výroby v Pardubicích a Chrudimi, takže kapacita vzrostla na 2 tisíce roušek, které se budou vyrábět každý den. A to až do pondělí, kdy se připojí další výroby po celé České i Slovenské republice a společnost tak bude schopná produkovat 5 tisíc roušek denně.

Pietro Filipi chce roušky prostřednictvím různých sdružení distribuovat do domovů důchodců a po dohodě s obchodními řetězci také do nich.

“Aktuálně máme od různých organizací poptáno kolem 50 tisíc roušek a další rychle přibývají. Kromě domovů důchodců jsou to obchodní řetězce, spolky nebo třeba Nadační fond nezávislé žurnalistiky, kam už první várka odešla,”říká Mička.