Moskva

Když se řekne Moskva, mnoho lidí si vybaví především komunistickou minulost. Jedná se ale o město plné velkolepých historických památek, pravoslavných kostelů, nádherně zdobených stanic metra a překvapivě také zelených parků. A nemohli bychom opomenout pravý ruský boršč nebo pirohy!

Cornwall

Oblast na jižním cípu Velké Británie představuje odpočinkovou dovolenkovou destinaci s plážemi a útesy pokrytými zelení. Klidně se sem vypravte s dětmi, je to pro ně ideální, destinaci ale hojně vyhledávají i skupiny mladých lidí, protože Cornwall je jedním z mála míst v Anglii, kde se dá surfovat.

Nîmes

Nîmes je malé přívětivé město na jihu Francie, jehož dominantou se stala aréna podobná Koloseu v Římě, ale v mnohem zachovalejším stavu. Ideální je odsud vyrazit například na výlet do nedalekého historického Avignonu, Montpellier nebo přímořského Le Grau-du-Roi, tak poznejte Francii trochu jinak!

Kyjev

Hlavní město Ukrajiny bývá neprávem opomíjené, jde totiž o metropoli s krásnými chrámy a kláštery a o destinaci, která skutečně žije kulturou. Za vidění stojí například Katedrála svaté Sofie nebo Náměstí nezávislosti, hlavní zajímavostí je ale možnost pozorovat starobylé budovy mísící se s modernou.

Šanghaj

Šanghaj není zrovna ideálním místem pro někoho, kdo hledá klidné místo na odpočinek. Jedná se o nejlidnatější město Číny s obřími mrakodrapy, impozantní architekturou a vysokorychlostními vlaky. Turistickou klasikou je promenáda v šanghajské čtvrti Bund nebo moderní část města s názvem Pudong.