Pomozte showroomu Konsepti vrátit italskou Lombardii do života

/ Lenka Komrsková

Showroom s italským designovým nábytkem Konsepti se rozhodl pomoct svým dodavatelům, kteří většinou pochází z oblasti Lombardie a patří tak mezi nejpostiženější skupiny současné pandemie. Pokud i vy zbožňujete dovolenou v Itálii a neodoláte vínu ani delikatesám italské výroby, můžete se zapojit také – a hned několika způsoby.

Z Lombardie pochází více než 70% výroby a exportu italského nábytku. V oblastech severně od Milána, Monza a Brianza, ale i v postižených městech a vesnicích mezi Bergamem a Milánem, sídlí stovky výrobců nábytku. Dnes jsou však provozovny zavřené, a navíc se téměř každý potýká s vážně nemocnými členy rodiny.

Společnost Konsepti proto neváhala a založila transparentní účet, z něhož veškerá částka poputuje rovnou na oficiální účet provincie Lombardia (více info zde) na pomoc nemocným, ale i dalším lidem, kteří to potřebují, hlavně pak seniorům. V Konsepti šli ihned příkladem a i přes aktuální dopady na vlastní provoz showroomu poslali na účet 20 000 Kč. Veškeré finance budou použity na zvýšení ochrany občanů a především k zajištění a udržení maximálního chodu sociálních a zdravotních služeb. Číslo transparentního účtu u ČSOB a.s. je 292861717/0300.

Konsepti se však zapojuje více způsoby – pokud si objednáte jakékoliv produkty od firem z Lombardie, pak na účet poputují ještě 3% z každé objednávky. Mezi ohrožené značky patří Flos, Baxter, B&B Italia, Alias Design, Boffi, Cappellini, Cassina, De Padova, Gervasoni, Kartell, MDF Italia, Paola Lenti, Porro nebo Unifor. Akce, jež odstartovala 26. března, potrvá minimálně do konce letošního června.

Jako poděkování pro všechny, kdo se v pomoci zapojí, chystá Konsepti párty na oslavu života Lombardie s tematickou hudbou, jídlem i pitím. Ta se odehraje, až aktuální restriktivní situace povolí.

Celou akci můžete podpořit také sdílením výzvy na sociálních sítích s hashtagem #aiutoperlalombardia. Pro průběžné aktualizace o stavu transparentního účtu sledujte @Konsepti.