Před večírkem

Pořádně se najezte, není nic horšího než pít na prázdný žaludek. Při pocitu kocoviny hraje velkou roli i únava, takže pokud se necítíte úplně čerstvě, dejte si před odchodem krátkého šlofíka. Pořádně se napijte a ujistěte se, že za sebou nenecháváte nějakou rozdělanou práci. Můžete si stokrát říkat, že odejdete včas, abyste ji udělala, ale nikdy nevíte, který večírek bude tak skvělý, že se vám na něm bude chtít zůstat déle. Budete se cítit uvolněnější a ráno se budete moci plně soustředit na léčení případné kocoviny. V lékárně je také k dostání několik druhů léků, které mají napomoci odbourávat alkohol.

Na večírku

Platí pravidlo 1:1. Ke každé sklence alkoholu tedy vypijte jednu sklenici vody. Vyhněte se bublinkám, přehnanému míchání alkoholu a levným drinkům.

Po večírku

Pokud vám to váš stav dovolí, odličte se, vyčistěte si zuby a dejte si sprchu. Ráno se díky tomu budete cítit trochu lépe a nezůstane vám v puse pachuť vypitého alkoholu. Před spaním vypijte sklenici vody a připravte si vodu i k posteli.

Ráno

Každý má na „ultimátní lék na kocovinu“ jiný recept, ale téměř všichni se shodují v tom, že dostatek spánku dělá zázraky. Když se poprvé probudíte, napijte se a ještě si na chvíli zdřímněte. Až se vám konečně podaří vstát, dopřejte si bohatou snídani a ideálně čerstvý fresh z pomerančů nebo mandarinek, vitamín C totiž pomáhá alkohol odbourávat. Žaludek také zklidní pořádné jídlo, někdo přísahá na starou dobrou česnečku, někomu vyhovuje spíše vietnamská polévka Pho s limetkou a koriandrem, jiný vsází na smažené. Do těla je potřeba dodat také cukr, například v podobě Coca Coly.

Přes den

Vyhněte se obtížným fyzickým aktivitám a pobytu na přímém slunci. Místo toho se vydejte na krátkou procházku, nejenže vám čerstvý vzduch udělá dobře na těle, ale i na duši, která je obtěžkaná splínem z prožitého večírku. Opustíte svůj byt a den vám nebude připadat tolik promarněný. Smiřte se s tím, že dneska produktivní nebudete a udělejte si pohodové odpoledne s knížkou nebo oblíbeným seriálem.