První společné Vánoce s partnerem? Poradíme vám, jak je zvládnout

/ Redakce

Jste spolu teprve krátce nebo zatím Vánoce slavil každý se svou rodinou, ale letos je budete trávit konečně spolu? Je dost možné, že každý z vás byl zvyklí na něco jiného, proto vám poradíme, jak si první společné Vánoce užít a strávit v klidu.

Na všem se domluvte předem. Jak už jsme říkali, každý jste pravděpodobně vánoční svátky trávili trochu jinak. Někdo jí na Vánoce kapra, někdo řízky, někdo peče cukroví, jiný ho nesnáší a tak dále. Všechno tedy proberte dopředu, ať nedojde ke zbytečným nedorozuměním.

41031a4be4d3c3c3d1c23a75d7fb435e

Stejně tak je důležité naplánovat, jak bude celý večer a vlastně i den probíhat. Jestli půjdete navštívit rodinu a čí, nebo rovnou obě? Nebo se půjdete projít, a kam? Kdy začnete chystat večeři, zůstanete pak doma, nebo půjdete na půlnoční?

Ač se to možná nezdá, je toho opravdu hodně a každý může mít na věc zcela odlišný názor. Domluvte se také na tom, jak budete slavit svátky 25. a 26. Jestli zůstanete doma nebo budete jezdit po návštěvách.

a6d1fcc7bbee3b7e731e4b29a8326c1a

Budete opravdu sami dva nebo u rodičů jednoho z vás? Pokud budete mít společnost, dejte pozor na “nevhodné” dárky. Bylo by asi trapné, kdyby si přítel před vašimi rodiči rozbalil třeba pouta, která jste mu dala.

A co dárky? Ano, i tady je důležitá domluva. Budete dávat dárky rodinám společně nebo každý sám za sebe? A jak drahé?

Možná nejtěžší na celých Vánocích bude najít společný kompromis.

7eb871bfc98cbfea026ec8d59b3efbe8

Foto: Pinterest