Dior by Avedon, Rizzoli

Neskutečná sbírka fotografa Richarda Avedona pro francouzský módní dům odhaluje fotografie a záznamy ze všech kolekcí s unikátním pohledem umělce na svět módy. Kniha, která potěší milovníky fotografie, kompozice a nespoutaného talentu je právě tato.3bde32db-5a7c-4898-b4ec-93eb95fbfc66

Swarovski: Celebrating a history of collaborations in fashion, jewelry, performance and design

Kniha obsahující neuvěřitelných 120 let tradice odhaluje lesk a záři nejznámějších a nejikoničtějších šperků domu Swarovski. Nemine vás seznam spoluprací  Swarovski s mnoha módními značkami jako je Dior, Chanel, Prada, ale i Alexander McQueen a překrásné detailní fotografie, které je doplňují. Předmluvu napsala redaktorka časopisu Vogue, Suzy Menkes!
d4f2e387-ab65-4080-a965-d83c98155e28

Alber Elbaz Lanvin, Pascal Dangin

Pokud chcete potěšit blízkou osobu opravdovým skvostem, pak je to právě kniha od Pascala Dangina. Alber Elbaz módní dům Lanvin nedavno opustil, tato kniha ovšem dokumentuje Alberovo desáté výročí ve francouzském domě se spoustou obrázků z kolekcí, postupů šití a kousků, které jsme nikdy neměly možnost vidět.
MTI4NjkyNDcyNDIyMzg1Njc0

The editor’s eye, Conde Nast

Knížka, která se shoduje s dokumentem, na kterém spolupracovala televize HBO, popisuje osudy a životy osmi nejlegendárnějších redaktorů časopisu Vogue. Kniha je samozřejmě doplněna o krásné fotografie, které jsou pořízené nejlepšími fotografy světa a nevídanými rozhovory, které je zkrátka potěšení číst, zejména když má někdo slabost pro Vogue!
MTIwOTI0MjA2MTQ0ODc3NTk4

Chanel Little Black Jacket, Karl Lagerfeld a Carine Roitfeld

S fotografiemi bezchybného Karla Lagerfelda a stylingem v režii Carine Roitfeld je téměř nemožné sáhnout vedle. Kniha, která opěvuje chanelovské tvídové sako od minulosti po přítomnost ve světě módy, hudby a filmu.

MTIwOTI0MjQyMTE1MDkwMzIy

Alexander McQueen: The life and legacy, Judith Watt

Je tolik věcí, které o práci a životě ikonického Alexandra McQueena ještě nevíte. V této knize autorka Judith Watt odhaluje tajemství kariéry Alexandera od vstupu na britskou školu Central Saint Martins s dokumentací jeho absolventské kolekce po poslední kolekci s názvem “Platónova Atlantida”. Dozvíte se zde také o jeho inspiracích, múzách a práci.

MTIwOTI0MjMyOTg4MjkyMTI2

Asociation with the Musee Des Arts decoratifs, Pamela Golbin, Paříž

Nestihli jste módní přehlídky Louis Vuitton v podání Marca Jacobse v Paříži? To není žádný problém, napište si na váš seznam přání právě tuto knížku. Dozvíte se také něco málo o spolupracích, na kterých Marc Jacobs nedá dopustit jako například ta se Stephenem Sprousem.

MTIwOTI0MjU2NjEwODY3MDkw
Bobbi Bron Pretty Powerful, Bobbi Brown

Královna make-upu Bobbi Brown učí ženy po celém světě poznat svou krásu a umět ji dokonale podtrhnout již několik let. Knížku doporučujeme všem milovnicím beauty a kosmetiky. Sborník rad a tipů od profesionálek se hodí každé ženě.
MTIwOTI0MjY1NzM3NDE3NzU4

SchiaparelliI&Prada: Impossible Conversation, Andrew Bolton

Kniha doplňující stejnojmennou výstavu Met Schiaparelli a Prada spojuje kultovní díla těchto dvou designérských domů. Texty a fotografie doprovázejí povídky z paralelních tvoreb designérů, kteří tvořili vedle sebe několik desítek let.

MTIwOTI0MjQ4ODI1OTg0MDMw

Grace: A memoir, Grace Coddington

Autobiografie nebeské Grace se stala celosvětovým bestsellerem a knihou, kterou si každý módní milovník nesmí nechat ujít. Oblíbená redaktorka a kreativní ředitelka časopisu Vogue US píše o svém životě modelky, ale i o prvním setkání s Annou Wintour doplněnou o její milé příběhy s domácími kočkami a spousty dalšími historkami.

MTIwOTI0MjE4NDkyNzcwMTk0

 

Zdroj: Archiv firem