Vyrazte do města v nové Toyotě Aygo

/ Redakce

Toyota Aygo je kompaktní, úsporná, na první pohled rozpoznatelná, stylová, svěží  – a nově také růžová. Facelift přesvědčivého modelu ideálního do městských ulic vlil Aygu do žil novou dávku energie.

Růžová novinka

Na jaře se v Ženevě představila nová edice ikonického městského minimodelu Toyoty Aygo. Vylepšené jízdní schopnosti a ovladatelnost ještě doplňuje svěží a výrazná image plná stylových barev a designových detailů. Nové Aygo si zachovalo signature touch v podobě písmene ‘X’ na čele vozu a součástí markantních čelních partií jsou i přepracované světlomety v duchu designových zásad Keen Look se zabudovaným denním svícením, které dodávají vozu charakteristický výraz. Orámovaná maska chladiče ve spodní části zdůrazňuje stabilní postoj kompaktní minitoyoty, jejíž šířku akcentují dekory pod světlomety ve volitelném černém, leskle černém nebo stříbrném provedení. Nové jsou i zadní světlomety, díky jejichž designové úpravě působí vůz dynamičtěji a které propůjčují Aygu rafinovaný vzhled a zdůrazňují jeho kompaktní provedení.

Magenta uvnitř i zvenku

Updatem prošla i barevná paleta možností karoserie, která nyní nabízí dvě novinky. Aygo lze od jara sehnat i v černém provedení s modrými doplňky nebo v metalickém magenta odstínu s černou střechou – a právě tuto verzi, konkrétně v top výbavě x-cite, jsme měli možnost otestovat. Záměr Toyoty dodat Aygu na prémiovém designu tady podporují nová patnáctipalcová černá litá kola. Uvnitř je Aygo i přes vnější dojem poměrně prostorné, tedy alespoň z pohledu řidiče a spolujezdce. Do kufru se vejde výsledek celodenního shoppingu nebo výbava na prodloužený víkend. Modernizovaná grafika přístrojů sdruženého displeje se vyznačuje výraznějším trojrozměrným zpracováním a novou barvou podsvícení. Designéři tentokrát použili prestižnější barevné schéma v odstínu „šedý křemen“ a „černý lak“.  Sympatickým detailem interiéru jsou dekory v barvě karoserie kolem výdechů ventilace a na hlavici řadicí páky.

Ekologicky a ekonomicky

Vylepšením samozřejmě prošla i technická stránka věci, tedy jízdní vlastnosti.  Aygo pohání tříválec o výkonu 72 koní, jehož stupeň dynamiky je v městském provozu ve stylu brzda-plyn ideální.  Maximální rychlost Ayga dosahuje hodnoty 160 km/h a z 0 na 100 zrychluje za 13,8 sekundy. Spotřebu této minitoyoty budete milovat, s faceliftem totiž ještě klesla, a to až na 3,9 litru na 100 kilometrů. Díky tomu je vůz navíc ekologičtější než kdy dřív a v tomto ohledu představuje špičku své třídy.