Linda Rodin: Krása je v jednoduchosti

/ Redakce

Linda Rodin je osobnost, kterou stojí za to znát. V šedesátých letech okouzlila modelingový svět a později se stala uznávanou módní editorkou Harper’s Bazaar.

Linda Rodin se celý život řídí příslovím „Krása je v jednoduchosti“. Ve svých pětašedesáti letech o sobě říká „ Jsem ten nejméně náročný člověk, kterého znám. Nemám žádnou práci s tím, jak vypadám.“ Zní to přirozeně od někoho, kdo ve svých osmnácti letech okouzlil scouty z modelingové agentury a odstěhoval se do Itálie. To bylo v šedesátých letech, kdy Linda všechny ohromila svými dlouhými řasami, kozačkami nad kolena a ohromnými sukněmi, které připomínaly spíše velký kapesník.

V sedmdesátých letech se stala úspěšnou majitelkou Soho House Boutique, jedním z prvním „concept“ butiků vůbec a posléze pracovala také jako módní editorka v Harper’s Bazaar. Nakonec se stala stylistkou na volné noze a dodnes je jednou z nejuznávanějších osobností v oboru. Oblékala ty nejcharismatičtější ženy na světě od Laetitia Casta přes Madonnu, Halle Berry až po supermodelky jako Giselle Bundchen, či Adriana Lima.

Časem také začala vytvářet vlastní kosmetiku. Přestože měla přístup k nejlepším kosmetickým  přípravkům, nebyla spokojena s jejich proklamovanými protistárnoucími účinky a komplikovanými  postupy při jejich používání. Dva roky experimentovala se vzácnými esenciálními oleji, až vytvořila  první ze svých vysoce účinných a žádaných přípravků.

Založila značku Rodin Olio Lusso, její pleťový a tělový olej najdete v koupelnách nejedné slavné osobnosti. Zázračný a neuvěřitelně příjemný olej, který vznikl jako první a dodnes je legendou, obsahuje směs unikátních 11 esenciálních olejů. Po něm následovaly další přípravky pro tělo, vlasy, ruce a rty.

Výrobky RODIN Olio Lusso prodávají exkluzivně Bomton Studia.

Foto: Archiv značky, Pinterest