Lindex podpořil začínající návrhářku

/ Redakce

Po sérii spoluprací s velkými návrhářskými jmény Lindex mírně zvolnil a zariskoval. K vytvoření další, netradiční kolekce si tentokrát přizval začínající talent v podobě výherkyně soutěže mladých návrhářů.

Letošní týden módy ve švédském hlavním městě okořenila premiéra soutěže Lindex Design Award. Nejlepší ohodnocení si díky představení svého diplomového projektu odnesla studentka magisterského programu módního návrhářství na Swedish School of Textile Emma Lindqvist.

Její nápaditost byla o pouhých pět týdnů později oceněna při příležitosti vyhlášení vítěze v rámci návrhářských talentů, kterou pořádala platforma MUUSE (online butik, jež zprostředkovává modely mladých návrhářů z nejprestižnějších škol) a magazín N DEGREE´s.

Díky oběma výhrám přišlo samozřejmě na řadu finanční ohodnocení, ale také vznikla nabídka, která se neodmítá – návrh vlastní limitované kolekce. A tak Emma propracovala svoji diplomovou kolekci sestávající z deseti modelů, které jsou tvořeny jejími experimenty se sítotiskem a důrazem na vizuální efektnost.

„Je úžasné, že jsem dostala příležitost spolupracovat se společností Lindex. Letošní podzim je pro mě nabitý novými zážitky a zkušenostmi. Rozvinuli jsme několik návrhů z mé diplomové kolekce a přepracovali je pro výrobu. Je to obrovský rozdíl, navštívit továrny v Turecku a vidět dokončenou kolekci, když je člověk zvyklý dělat si všechno sám a ručně. Finální výsledek je jednoduše úchvatný,“ říká Emma.

Barevné pixelové vzory stojí bok po boku s grafickými černobílými tématy a vytvářejí tak zajímavou strukturu kolekce Tomorrow by Emma Lindqvist, na kterou si ovšem budeme muset ještě chvíli netrpělivě počkat. Do prodeje se chystá 27. ledna příštího roku.

Foto: Archiv firmy