Loft: Prostor otevřený fantazii

/ Redakce

O loftových bytech se už napsalo ledacos. Má své odpůrce i zaryté příznivce, kteří si bydlení v něm nemohou vynachválit. Tak jako tak, loft je rozhodně místo, které vám dopřeje snít.

Původní loftové byty vznikaly v šedesátých letech všude na světě z neobydlených a starých továrních nebo průmyslových prostor, které dávali možnost k alternativnímu typu bydlení. Typickým znakem loftů jsou tak velmi vysoké stropy, cihlové zdi i dřevěné trámy. Ve velkém prostoru je také možné postavit další patro a propojit je se schodištěm tak, aby vznikl volný průhled z nějvyššího patra do přízemí.

Vzdušný otevřený prostor s velkými původními okny a industriálními prvky si pořizovali často především umělci, kteří v něm tvořili a zároveň bydleli. Život v loftu je svobodný a otevřený fantazii, nikde skoro žádné dveře, žádné příčky ani hranice. Lofty jsou vlastně obytné ateliéry, jejichž velikost díky původnímu využití neklesá pod 80 metrů čtverečních.

Dnešní loftové byty jsou velmi vyhledávanou možností moderního bydlení. Často se předělávají původní prostory a staví se i nové, loftovému typu podobné ateliérové byty, které mají do původní atmosféry sice dál, ale i tak mohou představovat příjemnou alternativu moderního bydlení.

Zdroj: Pinterest.com