Logománie

/ Redakce

Móda je aktuálně ve stavu, kdy podstupuje mnoho změn. Minimalismus je na ústupu a začíná ho statečně nahrazovat romantismus s jeho jemnými prvky, kterými do módy zajisté přispěl také Alessandro Michele v Gucci. Zároveň móda začíná popírat i mýty špatného vkusu jakými jsou loga na obzoru! Že by logománie slavila velký návrat?

Jarní kolekce 2016 jsou plné viditelných log, jako nikdy předtím. Designéři jako Loewe, Lanvin, Pucci nebo Louis Vuitton svá loga přemístili z ikonických kabelek na inovativní místa. Viditelným logům se tak nově nevyhnou kabáty, ponožky, šaty, náušnice a různé jiné kousky, které bychom předtím přiřadili k nevkusným hrátkám s oblečením.

Důvodem, proč tento trend aktuálně vzkvétá je, že značky začínají být čím dál méně symbolem určitého statusu a začínají se pomalu dostávat mezi „normální lidi“ a dosupný street style.

Král logománie, Jeremy Scott, kreativní ředitel Moschino, se k logům vyjadřuje takto; „Miluji sílu značky, ikonografie a celkově loga, ale stejně tak, jako s čímkoli v módě, je potřeba s nimi zacházet v pravé míře a ve správnou chvíli.“ Je tedy jednoduché trefit se do správné „zlaté střední cesty“ při výběru outfitu? Kdy se stává outfit faux pas použijete-li viditelné logo?

8F3A9479e-copia

Odpověď je jednoduchá, pokud zvolíte jeden excentrický kousek s logem, poté jej doplňte jednoduchými kousky tak, aby vše bylo vyváženo. Pokud vás tento trend láká, zvažte na léto nákup kabelky s důvtipným logem, nebo tričko s nápisem ikonické značky na volnočasové trendy vycházky.

V galerii naleznete inspirativní kousky, které by vám v duchu trendu logománie nesměly chybět!

 

Foto: Archiv firem, WWD