-->

London Fashion Week: 2. část

/ Silva Arsenie

London Fashion Week je úspěšně u konce a s ním je tu i další report. Kdo byl tentokrát nejlepší, která přehlídka zklamala a která naopak šokovala?

Burberry

Do této chvíle to vypadalo, že nás přehlídka Burberry nemůže ničím překvapit. Má jasně definovaný styl a to už 160 let. Nositelné linie, nadčasovost, nádech britského dědictví a hlavně ikonické kabáty. V pondělí večer se ale ukázalo, že je vše jinak. Christopher Bailey představil novou kolekci, která dala značce úplně nový rozměr. DNA značky zůstalo, ale bylo obohacené o nový experimentální a edgy styl.

Asymetrie, těžké úplety, výrazné límce, šifón, krajka a nepatrný nádech nautiky. Na první pohled možná až příliš rozmanité prvky, ale to, jak je dokázal Christopher zkombinovat, je více než dokonalé. Ostatně jako celá kolekce. Díky bohu, že i Burberry podlehlo trendu “See now, buy now”, a my si ty dokonalé modely můžeme pořídit už teď.

brb

Christopher Kane

V pondělí v muzeu Tate Britain předvedl Christopher Kane novou hvězdnou kolekci. Ta se nesla ve znamení nových technologií a klasického řemesla zároveň. Použil například holografické šaty v kombinaci s tradiční vyšívanou krajkou. Květinové vzory a flitry. Nebo dokonce přepracované hedvábí z francouzského damašku z 18. století. Díky neotřelému mixování několika kultur sklidil velký ohlas. A to naprosto oprávněně.

kn

Mulberry

Letošní kolekce Mulberry nás úpřímně trochu zklamala. Je plná odstínů hnědé, zvířecích potisků, tvídu a koňských dek. Daleko víc než samotné modely nás zaujaly kabelky.

cc

MM6 Maison Margiela

Asi jedna z nejdiskutovanějších přehlídek vůbec. Slovo módní přehlídka zde vlastně ztrácí svůj pojem. Nově představená kolekce nebyla ani tak přehlídka, jako spíš prohlídka. A to doslova. Maison Margiela se rozhodl udělat z klasické přehlídky prohlídku svého ateliéru a nastínit tak divákům celý vznik kolekce a poukázat na stále aktuální téma fast fashion. K vidění tak byly nejen samotné návrhy, šití na stroji, ale také finální styling a focení kolekce. Samotná kolekce byla stejně tak skvělá jako show sama. Ostatně jako vždy.

mm6