London FW: Burberry, Erdem, Roksanda

/ Redakce

Pondělní den londýnského módního týdne nemohl náležet nikomu menšímu, než britskému domu Burberry, který jsme všichni očekávali s napětím a předtuchou úspěšné kolekce. Nechyběly také od sebe naprosto odlišné značky Erdem a Roksanda.

Urbanizace u Burberry Prorsum

Jedna z nejočekávanějších přehlídek LFW se nesla na vlně urbanistické módy s kapkou typické ženskosti. Nechyběly batůžky všech provedení, nízké nazouvací boty a drsné motorkářské kožené bundy, které dodaly kolekci mladistvý vzhled a vcelku nový pohled na tuto značku. Se stálicemi Burberry, krajkovými šaty, si designér Christopher Bailey pohrál kompozicemi tohoto propracovaného materiálu do úhlů, s účelem vytvořit tak dojem vzoru, který působil harmonicky a inovativně. Celkově, jak sám Christopher řekl, v této kolekci se snažil ukázat vše, co on sám miluje.

burberry

Osvěžující Roksanda

K desátému výročí značky Roksanda nesměly chybět velké novinky. Obyčejně na šaty se zaměřující designérka předvedla několik dvojdílných kombinací s palazzo kalhotami, midi sukněmi a cullottes, které byly minimalistické a velmi povedené. Kolekce sestavená z pastelových tónů s jemným náznakem žloutkové oranžové a kanárkově žluté byla příjemným osvěžením hravých a strukturovaných modelů.

roksanda

Teatrální Erdem

Divadelní prostory, do kterých byla situovaná přehlídka Erdem, intuitivně naznačovaly hloubku a dramatičnost kolekce. Inspirace gotickými šaty byla na první pohled evidentní. Kolekce se nesla v tónech světle modré, bílé, žluté a vínové. Zkrátka někdy radostná, jindy melancholická nálada kolekcí dělá ze značky Erdem nepřemožitelného vypravěče příběhů.

erdem

Foto: WWD