London FW: Wakeley, Hindmarch a Raebur

/ Redakce

Úterý bylo na londýnském Fashion Weeku opravdu rušno, své jarní kolekce 2016 prezentovali Amanda Wakeley, Anya Hindmarch a Christopher Raeburn. Byl to opravdu rozmanitý den, přehlídky si nebyly podobné a milovníci módy tak dostali od každého stylu něco.

Screen shot 2015-09-23 at 12.13.10 AMSvůdná Amanda Wakeley
Tentokrát nás na londýnském Fashion Weeku zaujala návrhářka Amanda Wakeley, která je známá svým čistým a šik rukopisem. Amanda na LFW tak trochu oslavila 25. let svojí kariéry a u téhle příležitosti předvedla kolekci SS 2016 inspirovanou neofuturistickým architektem Santiagem Calatravou. Jednoduché linie a precizní krejčovina, minimalistická barevnost a elegance, která lehce zaváněla sexem a neřestí, to vše bylo k vidění na mole. Chladivé hedvábí vlnící se kolem boků se tu snoubilo s oversize kašmírovými svetry, šifon v kombinaci s bandáží a hlavně poodhalené části těla, to vše na mole vyvolávalo vzrušení ale rozhodně ne pocit prvoplánovitosti. A to je přesně to, co v jarní sezóně chceme.

Screen shot 2015-09-23 at 12.07.30 AMZábavná Anya Hindmarch
Jestli byla nějaká přehlídka, která vyvolala úsměv a letní náladu, pak to byla přehlídka designérky Anyi Hindmarch, po které jsem měla chuť jít si rezervovat dovolenou. Kolekci SS 2016 zasadila designérka do kruhové soustavy několika zrcadel a vytvořila tak pocit, jako byl divák uprostřed kaleidoskopu. Mělo vtip a svěží nádech, tak jako kolekce samotná. Geometrické tisky v čistých barvách, šátky a hlavně hravé doplňky ve tvaru plechovky na tenisové míčky nebo kabelek opatřených symboly pro praní a žehlení či batohy ve stylu odvážných školaček z 80. let, na to všechno se nejde netěšit.

Screen shot 2015-09-23 at 12.05.32 AMRozmlouvající Christopher Raeburn
Designér Christopher Raeburn, který je znám i jako návrhář outdoorových kousků pro značku Victorinox, předvedl na LFW kolekci plnou kontrastů transparentních a pevných materiálů, které jsou často velice inovativní. Jeho khaki barevnost v kombinaci s jemnými proplétanými kousky v bílé barvě, otevřely jakýsi dialog mezi mužským military světem a naopak tím něžným ženským světem.