Londýn je passé, teď zavelí Miláno

/ Redakce

Jsme přesně v polovině tradičního měsíčního maratonu módních týdnů. Za sebou už to má New York a Londýn, přišel tedy čas Milána.

Klasická italská móda je zcela jiná než ta londýnská nebo newyorská. Stále z ní na vás dýchá ten nablýskaný luxus, který se pohybuje na hranici kýčovitosti, prvoplánovosti a na druhé straně totální dokonalosti. Milánský fashion week s oficiálním názvem Milano Moda Donna představí zejména italské kolekce na jaro/léto 2013 mezi 18. a 23. zářím.

Proklikat se k programu na místy italském a místy anglickém oficiálním webu je o dost komplikovanější, než tomu bylo na stránkách New Yorku a Londýna. Ale když už se k němu dostanete, jednoznačně vás potěší plejáda oblíbených tvůrců, jejichž kolekcí už se nemůžeme dočkat ani my.

Už dnes, ve středu 18. září, ukáže svoji jarní řadu značka Gucci nebo Alberta Ferretti. Ve čtvrtek se představí novinky značek Prada, Fendi, i Max Mara. V pátek večer přijde na řadu Versace, během víkendu zase Bottega Veneta, Jil Sander, Emilio Pucci, Moschino, Missoni či Salvatore Ferragamo. Během posledního dne milánského fashion weeku, pondělí, uvidíme například aktuality značek Giorgio Armani a Gianfranco Ferre.

Prezentace formou výstav, kterých využívají hlavně obuvníci nebo šperkaři, chystají třeba Brian Atwood, obuv Casadei a Jimmy Choo nebo klenotnictví Bulgari.

Online streaming všech najdete na oficiální stránce události.

Seznam sociálních sítí

Facebook

Twitter

Pinterest

Youtube

program

Foto: Archiv značek