Londýn představí v únoru nové talenty

/ Redakce

Mezinárodní platforma Fashion Scout, která vyhledává talentované módní návrháře a napomáhá rozjezdu jejich kariéry, zveřejnila čtyři jména, s nimiž se setkáme během únorového týdne módy v Londýně.

Čtyři mladí a talentovaní lidé byli vybráni z širokého padesátičlenného seznamu jako vítězové v kategorii Ones To Watch, kterou Fashion Scout každoročně pořádá.

Do souboje se mohou přihlásit mladí designéři z celého světa, o jejich dalším osudu rozhoduje odborná porota včetně zaběhnutých návrhářů, editorů a dalších lidí z branže. Příležitost ukázat své modely dostanou nynější vítězové na týdnu módy v Londýně, který bude probíhat od 20. do 24. února.

Pro sezónu podzim/zima 2015-16 byli jmenováni čtyři vítězové, konkrétně se jedná o čínskou návrhářku Angel Chen reprezentující stejnojmennou značku. Ta letos získala bakalářský titul na Central Saint Martins, zkušenosti sbírala u Marchesa a Very Wang.

Její tvorbu charakterizuje především rebelský duch promítající se do výrazných barev a různorodých materiálů. Pozornost na sebe upřela i díky tomu, že se její modely dostaly na stránky Vogue, i-D, The Times a Hunger Magazine.

Angel Chen

Angel Chen

Kim Stevenson pochází z australského Melbourne, za svoji cílovou stanici si ovšem zvolila University of East London. V červnu se představila na Graduate Fashion Week, kde předvedla důraz na ruční výrobu. Ve své tvorbě propojuje myšlenku domova a industriálního Londýna.

Třetí vítězkou je Jinhee Moon, absolventka London College of Fashion. Klíčové prvky v její tvorbě představuje hra s texturou, tvarem modelu a také jeho barva. Pro mě osobně je právě Jinhee velkou favoritkou a její práce je mi velmi sympatická.

J Moon

J Moon

A konečně se dostávám také ke čtvrté člence úspěšného týmu, kterou se stala Minju Kim, vítězka H&M Design Award pro rok 2013, která se také dostala do užšího výběru na zisk ceny LVMH.

Rodačka z Jižní Koree je oproti ostatním jmenovaným už více ostřílená, zkušenosti nasbírala nejen studiem na Royal Academy of Fine Arts v Antverpách, může se také pochlubit spoluprací na kostýmech s firmou Disney.

Minju Kim

Minju Kim

Všechny čtyři dámy představí své kolekce již za dva měsíce na sponzorované přehlídce, jež se bude odehrávat v nádherných prostorách Freemason´s Hall.

Foto: Facebook