Londýnská kouzla s půvabem

/ Redakce

Decentní líčení, rozevláté vlasy, šťavnaté rty a také maskování obličeje jako z hororu. Všechno jmenované a ještě mnohem více bylo k vidění na právě končícím týdnu módy v Londýně.

V několika prezentacích se vsadilo na jednoduchost – tedy na přirozené líčení i účes. Balzám na rty v jemně oranžové a rozpuštěné lehce zvlněné vlasy alá právě jsem přišla z pláže, byly k vidění na modelkách, které vyslal na molo Christopher Kane. Na to, že v jednoduchosti je krása vsadila i značka Burberry Prorsum, pouze oči dostaly lehký nádech růžové jako pro princezny, ta byla použita na celé horní víčko i jako spodní linka a vdechla obličeji pořádnou dávku života.

Výrazné oči dominovaly modelkám reprezentující značku Erdem, byla použita jak vrchní tak i spodní černá linka v kombinaci s velkým nánosem řasenky, rty a lícní kosti zdobila broskvová barva. Přísnou patku zdobily jemné pinetky, zbytek ohonu byl stažen do rozcuchaného drdolu. Jonathan Saunders vsadil na obdobu, tmavé linky pouze podpořil, respektive jeho pomocníci, pomocí fialových či tmavě hnědých očních stínů.

Rty jako ústřední bod celého obličeje si vybrala královna potisku Mary Katrantzou. Pro své svěřenkyně zvolila porcelánovou pleť, husté obočí, nahé líčení doplněné výraznými rty, které získaly matný malinový nádech se světlými okraji. Největší odvaz byl ale k vidění v kolekci Vivenne Westwood. Bílý podklad pleti byl doplněn šedými i červenými šmouhami kolem očí, lícních kostí i rtů. Třešničkou na dortu byly objemné účesy a dlouhé asymetricky zastřižené nehty rudé barvy, které umocňovaly celkový dojem strašidelnosti a chaosu.

Foto: wwd.com