Londýnský pátek třináctého

/ Redakce

Ze čtvrtka na pátek jsme se v rychlosti pomyslně přemístili z New Yorku do britské metropole. Je to právě Londýn, kde na mnoha historkami opředený pátek třináctého začal druhý ze série světových týdnů módy. Co myslíte, přineslo mu toto datum štěstí nebo spíše smůlu?

Ještě ani neodbyla desátá hodina ranní a prostory londýnského Somerset House se zaplnily do posledního místečka. Svoji kolekci zde představil a týden módy slavnostně zahájil turecký návrhář Bora Aksu, známý tím, že velice rád nechává své modely mluvit pomocí kontrastu. Pro novou kolekci se nechal inspirovat svými vzpomínkami na dětství strávené v Turecku, ale také letními rány a čistou modrou oblohou.

Vytvořil především zástup vzdušných šatů a sukní, ze kterých sálá ženskost. Namíchal fuchsiovou, citrónovou i světle modrou, tu použil na šaty z šifonu i elegantní top zdobený límečkem. Kolekci vévodily také krátké kabátky, volánky a peplum střih. Návrhář se nebál modelky vyslat na molo obuté do sandálků na platformě včetně bílých ponožek.

Minimalismus a moderní zpracování jsou charakteristické pro tvorbu korejského talentu Jackie Lee. Svoji kolekci pro nadcházející jaro a léto nazvala „Medúza“ a najdete v ní topy se širokými rukávy, pouzdrové sukně, rovné šaty i prodloužená sáčka.

To Christopher Raeburn se velice rád zaměřuje na detaily, funkčnost a zábavu, tvoří jak pro muže, tak i pro ženy. Dámskou kolekci postavil na šatech, overalech i vzdušných parkách, ideální volbou pro anglické fanoušky a všechny milovníky přírody a rozmanitých výletů.

Příjemným překvapením se stala kolekce, již má na starost Jean Pierre Braganza, pověstný svými blejzry šitými na míru. Tentokrát je doladil pomocí skládaných sukní, tříčtvrtečních kalhot i košil a pohrál si také s prolínáním barev a materiálů. Nechyběly potisky ptáků, asymetrie či výrazné zipy.

První den týdne módy v Londýně nemohl začít lépe.

Foto: WWD; Facebook.com