Louis Vuitton: Království vysoké elegance otevírá své brány

/ Redakce

Včerejší den se na okamžik otevřely brány do světa snů. Alespoň takto mnoho z vás vnímá značku Louis Vuitton, která v Praze otvírá nově zrekonstruovaný butik v Pařížské ulici.

Louis Vuitton sídlí v Pařížské ulici od roku 1998. Praha je pro tuto značku dle slov jejího ředitele pana Michaela Burkeho velmi prestižní destinací. Není tedy divu, že z relativně malého prostoru se legendární kabelky přesunuly do exkluzivního několikapatrového domu, který se rovněž nachází v luxusní ulici Pařížská 3.

LV_Prague_Facade

„Praha je trh, kterému Louis Vuitton hodně věří. Nový značkový obchod v jedinečné lokalitě je zcela v duchu nové etapy, na níž se značka vydává. Praha se stala živou metropolí, a proto musíme i nadále nabízet svým zákazníkům jedinečné služby a zážitky při nakupování. Chceme být těmi, kdo v tomto krásném městě v oblasti ready-to-wear určují styl,“ komentuje Michael Burke, předseda představenstva a generální ředitel společnosti Louis Vuitton.

LV_Prague_men shoes area

Nový butik Louis Vuitton se rekonstruoval celých 12 měsíců. Architekti zachovali historickou neobarokní fasádu. Uvnitř bude móda sdílet prostor a pozornost s unikátním savoir-faire. Přízemí obchodu je zasvěceno cestování, dámskému koženému zboží, hodinkám a psacím potřebám. V prostoru schodiště si budete moci prohlédnout osm děl francouzského umělce Lionela Esteve. Tato umělecká díla dodávají prostoru barevnost a pohyb.

LV_Prague_Staircase and Lionel Esteve artworks

První podlaží jistě potěší pány. Zde najdou nejen kolekce pánské obuvi, koženého zboží a doplňků, ale poprvé i kolekce ready-to-wear. Druhé podlaží bude patřit ryze ženám. I zde bude poprvé možnost zakoupit si kousky z kolekcí ready-to-wear. Prostor, ve kterém kromě zmiňovaných kolekcí, dámy propadnou kouzlu ikonických kabelek či bot, je ryze ženský. Je pojat v harmonii béžových a bílých odstínů, která navozuje atmosféru elegantního městského bytu.

LV_Prague_Women RTW Prefall

Kromě dámských a pánských kolekcí ready-to-wear je v novém butiku prezentována i první kolekce Cruise 2015 navržena Nicolasem Ghesquierem. Jedná se o nadčasovou a moderní kolekci, jejímž tématem je transformace oblečení, nabízí funkční šatník složený z pohodlných kousků v nové siluetě a z nejnovějších materiálů v kombinaci s pečlivým ručním zpracováním.

LV_Cruise RTW

U příležitosti otevření nového butiku Louis Vuitton vytvořil speciální limitovanou edici 70 kusů šátků Monogram, jehož vzor je inspirován právě kolekcí Cruise 2015. Skvělý tip pro nadcházející plnění vánočních přání.

vuitton prova

Foto: Archiv firem