Lukáš Lindner: Další úspěch českého návrhářství

/ Redakce

Nedávno proletěla médii fotografie manželky nejmladšího syna britské královny Alžběty II. oblečené do šatů české návrhářky Taťány Kováříkové. Nyní tu máme druhý zářez pro český design v podobě červeného overalu Lukáše Lindnera na těle vousaté zpěvačky Conchitě Wurst.

Tato vítězka Eurovision Song Contest 2014 byla do Prahy pozvána podpořit festival Prague Pride, který vyvrcholil tento víkend. Pro své vystoupení si vybrala červený overal Lukáše Lindnera, který již dobře známe. Na letošní finále České Miss si ho oblékla Renata Langmannová, která je tváří ateliéru českého designéra.

„Potěšilo mě, že mě tým Conchity oslovil a nabídl mi spolupráci. Viděli kampaňové fotky s Renatou Langmannovou z poslední kolekce a objednali si konkrétně několik looků, především overaly,” řekl návrhář pro portál Super.cz

Renata Langmannová

Renata Langmannová

Lukáš Lindner tvoří pod stejnojmennou značkou od roku 2005. Jeho ateliérové kolekce kladou důraz na klasické krejčovské řemeslo a především kvalitní přírodní materiály. „Móda musí splňovat účel a tím je samotné oblékání,“ říká ke své tvorbě Lukáš Lindner.

Již za pár týdnů budeme obdivovat další Lukášovu kolekci a to pro sezonu jaro/léto 2016, kterou představí v rámci pražského módního svátku MBPFW. Při tvorbě nové kolekce klade opět největší důraz na materiály, tentokrát i jejich kontrast. Kromě dámských modelů Lukáš Lindner představí i modely pánské.

11816879_1117570461589909_8192149618589937790_n

Redaktorka Mia v tuto chvíli pro vás připravuje obsáhlejší rozhovor s tímto návrhářem, který jistě odhalí více. My se už poté budeme jen těšit na samotnou přehlídku, která proběhne v neděli 6.9. od 13.00 v prostorách ZIBA.

Lukáš Lindner s Conchitou

Lukáš Lindner s Conchitou

Foto: Profimedia.cz; Facebook.com/Lukas Lindner